2024-07-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

موضع وزیر خارجه آلمان درباره گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران پس از نشست تروئیکای اروپا

موضع وزیر خارجه آلمان درباره گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران پس از نشست تروئیکای اروپا
هایکو ماس
وزیر خارجه آلمان پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی‌ خود گفت که باید به پاسخی مشترک نسبت به کاهش تعهدات برجامی یافت.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه بیزینس تایمز، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان، روز سه‌شنبه گفت که برلین، نمی‌تواند تصمیم ایران را برای نادیده گرفتن محدودیت‌های یک توافق کنترل تسلیحات هسته‌ای بپذیرد و اروپا باید واکنش نشان دهد.

ماس پس از دیدار با همتایان فرانسوی و انگلیسی خود در بروکسل، در واکنش به گام پنجم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: چیزی که ایران اعلام کرده است، از نظر ما روند درستی نیست و بنابراین، ما[اروپا] باید به یک پاسخ مشترک برسیم.

این اظهارات وزیر خارجه آلمان در پی این مطرح می‌شود که دولت جمهوری اسلامی ایران، یکشنبه شب، طی بیانیه‌ای گام پنجم و نهایی کاهش تعهدات ایران در برجام را اعلام کرد که طبق آن، جمهوری اسلامی ایران دیگر با هیچ محدودیتی در حوزه عملیاتی (شامل ظرفیت غنی سازی، درصد غنی سازی، میزان مواد غنی شده، و تحقیق و توسعه) مواجه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *