هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  یکشنبه - ۲۶ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
  true
  true

  خاکی صدیق در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

  چگونگی بازگشایی دانشگاه‌ها ازمهر ۱۴۰۰/ اختیارات پذیرش دانشجویان دکتری به دانشگاه‌ها داده می‌شود

   

  معاون آموزشی وزارت علوم درباره چگونگی بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر ۱۴۰۰ خبر داد.

  علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر ۱۴۰۰ اظهار کرد: قبل از سال ۱۴۰۰ دو نامه در خصوص برگزاری کلاس‌های عملی، کارگاهی و آزمایشگاهی و همچنین برگزاری امتحانات حضوری به دانشگاه‌ها ارسال کردیم.

   

  او افزود: تمامی موارد فوق تنها مختص به شهر‌های آبی و زرد مطابق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا بود که در ترم جاری می‌بایست برگزار می‌شد و بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر ۱۴۰۰ کاملا مشابه این شرایط است.

   

  خاکی صدیق تصریح کرد: ترجیح ما این است که از مهر ۱۴۰۰ تمامی امتحانات و کلاس‌ها به خصوص دروس آزمایشگاهی، کارگاهی و عملی به صورت حضوری برگزار شوند، اما اجرای این موارد تابعی از شرایط بیماری کرونا، شیوع ویروس و تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.

   

  او ادامه داد: در صورتی که بیماری کووید ۱۹ کنترل شود و ستاد ملی مقابله با کرونا اجازه برگزاری کلاس‌ها را بدهد در آن زمان اقدام به بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها خواهیم کرد، چرا که دانشگاه‌ها آمادگی برگزاری حضوری کلاس‌ها را دارند، اما اولویت ما سلامتی دانشجویان، استادان و کارکنان دانشگاه هاست که در حال حاضر ترجیح می‌دهیم تمامی آموزش‌ها به شیوه مجازی برگزار شوند.

   

  معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: بازگشایی دانشگاه‌ها از مهر ۱۴۰۰ مطابق نظرات ستادملی مقابله با کرونا باید در شهر‌های آبی و زرد برگزار شوند و شهر‌های قرمز و نارنجی نمی‌توانند چنین اطلاعیه‌ای را اجرا کنند.

   

  خاکی صدیق درباره حضور دانشجویان دکتری در دانشگاه‌ها گفت: دانشجویان مقطع دکتری و کارشناسی ارشد که قصد انجام فعالیت‌های پژوهشی را دارند در حال حاضر می‌توانند با اخذ مجوز‌های لازم در دانشگاه‌ها حضور یابند که هم اکنون این دانشجویان با حفظ شیوه نامه‌های بهداشتی در دانشگاه‌ها رفت و آمد دارند.

   

  او با اشاره به تغییر شیوه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری اظهار کرد: سازمان سنجش طرحی را در زمینه تغییر شیوه پذیرش دانشجویان مقطع دکتری با وزارت علوم ارائه داده که در صورت تصویب این شرایط را مهیا خواهیم کرد تا دانشگاه‌ها اختیارات بیشتری در جذب دانشجویان دکتری داشته باشند.

   

   

  true
  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true