2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪محقق ایرانی در میان برندگان بورسیه “رودز”

◀محقق ایرانی در میان برندگان بورسیه “رودز”
سیروس رضا
“سیروس رضا” محقق ارشد دانشگاه “استنفورد” در لیست برندگان بورسیه “رودز”، یکی از برترین و قدیمی‌ترین بورسیه‌های تحصیلی جهان قرار گرفت.

به گزارش ایسنا به نقل از استنفورد نیوز، نام “سیروس رضا” محقق ایرانی دانشگاه استنفورد در میان نام ۳۲ فردی قرار گرفت که از آمریکا موفق به کسب بورسیه “رودز” شدند.

با کسب این بورسیه این دانشجویان می‌توانند برای تحصیلات تکمیلی به دانشگاه “آکسفورد” در انگلیس راه یابند و در رشته انتخابی خود ادامه تحصیل دهند.

بورسیه “رودز” از جوایز بین‌المللی تحصیلات تکمیلی برای تحصیل در دانشگاه آکسفورد است، از سال ۱۹۰۲ ایجاد شده و دانشگاه “آکسفورد” تمام هزینه تحصیل دانشجویان را به مدت دو تا سه سال تقبل می‌کند.

بورسیه تحصیلی “رودز” یکی از معتبرترین جوایز دانشگاهی برای دانشجویان است که هر ساله صدها دانشجوی برتر را جذب می‌کند.

معیارهای این بورسیه برای انتخاب افراد بر اساس پیشرفت تحصیلی و موفقیت‌های آکادمیک دانشجویان، توانایی مدیریتی، درستی رفتار، تعهد و ویژگی‌های دیگر شخصیتی آن‌ها است.

سیروس رضا که ۲۰ سال دارد، در رابطه با این موفقیت بزرگ اظهار کرد، کسب این بورسیه و قرار گرفتن در لیست برندگان نهایی یک افتخار بزرگ بود و من نمی‌توانم احساس قدرانی خود را بیان کنم.

در مجموع ۳۲ نفر از سراسر آمریکا موفق به کسب این بورسیه شده‌اند که سیروس رضا یکی از آن‌هاست.

سیروس رضا پس از تکمیل تحصیلات خود در دانشگاه استنفورد در بهار آتی، به آکسفورد خواهد رفت تا در رشته دکتری فلسفه در مطالعات شرقی تحصیلات خود را ادامه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *