2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪قاضی که بیش از ٣ هزار حکم قصاص صادر کرده بود؛ با قاتل پدرش چه کرد؟؟؟

🔘قاضی‌ای که قاتل پدرش را بخشید: به قصاص اعتقاد ندارم

قاضی عزیزمحمدی که می‌گوید در طول دوره قضاوتش ۳ هزار حکم قصاص صادر کرده، در برنامه تلویزیونی با اشاره به ماجرای قتل پدر خود گفت:

سال ۸۹ به اردبیل رفتم و شب که برگشتم همسایه‌مان گفت پدرت فوت کرده. پدرم ۸۶ ساله بود و تنها زندگی می‌کرد.

آقای شهریاری که اکنون معاون دادستان است ساعت ۲ نیمه شب سر جنازه آمد.
بلافاصله من از صحنه خارج شدم تا آنها بتوانند بدون معذوریت کارشان را انجام بدهند. فقط به آنها گفتم کارت سوخت پدرم از ماشین خارج شده و این یک نکته است.

دور و اطراف خانه پدر من هم افرادی جوان و معتاد زندگی می‌کرد. ماجرای قتل پدرم نیز این گونه بود که یک پسر ۱۶ ساله هم به او گفته بود ۱۰ تومان به من بده برویم حال کنیم پدرم هم نپذیرفته بود و او ابتدا پدرم را کتک زده و سپس با طناب خفه‌اش کرده بود.
به پدرم قبلاً گفته بودم اگر این افراد از تو پول خواستند به آنها بده و با آنها درگیر نشو.

بعد از سه سال خود پسر که بابت مواد مخدر دستگیر شده بود در زندان اعتراف کرده و گفته بود من پیرمردی را کشته‌ام و عذاب وجدان دارم و شبها خواب می‌بینم.

زمانی که این پسر را دیدم متوجه شدم این پسر که جانی بالفطره نیست، او قربانی جامعه است، پدر و مادر او طلاق گرفته بودند و مادربزرگش نیز فکر می کرد من پسرش را بالای دار می‌برم اما من حتی شکایت هم نکردم برادر و خواهرهایم هم به تأسی از من گذشت کردند.

دادگاه قاتل پدرم نیز دو اتاق آن طرف‌تر از اتاق من برگزار می‌شد ولی در آن شرکت نکردم.
این کار در محاکمات بعدی من مؤثر واقع شد و بعضی مواقع اعلام می‌کردم من درباره پدرم این کار را کرده‌ام شما هم گذشت کن، برخی می‌پذیرفتند و برخی هم نه.

من خودم اعتقادی به قصاص ندارم اما وقتی پشت میز دادگاه نشسته‌ام نمی‌توانم حق مردم را ندهم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *