2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسید + تصاویر

◀روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسید + تصاویر
🔀با سفر به همدان از روستایی که با وجود یک سوسمار به شهرت رسید، بازدید کنید.

🔀ایران زمین سرزمین شگفتی هاست و مناطق بیشماری از کشورمان راز‌هایی را در دل خود پنهان کرده اند که دیدنی و شنیدنی هستند.

🔀ما در این گزارش به سراغ روستایی رفتیم که به باور برخی، موجودات عجیب‌الخلقه‌ای در شکاف‌های کوه این منطقه زندگی می‌کند؛ این موجود نوعی مار چهل دم است؛ این مار چهل دم جانداری است که در کوه آلان سفلی زندگی می‌کند و با توجه به نظر صاحبنظران گونه‌ای قفقازی از راسته سوسماران است.

🔀این موجودات در ساعت‌های گرم روز به صورت دسته جمعی برای آفتاب گیری از شکاف کوه بیرون می‌آیند و با مشاهده انسان‌ها به یکباره به شکاف‌ها بر می‌گردند. این امر موجب بیرون ماندن دسته جمعی دم‌ها و پا‌های آن‌ها و پنهان شدن سرهایشان می‌شود.

🔀شاید به همین دلیل است که بعضی از اهالی روستای آلان سفلی می گویند، هر زمان که برای مشاهده مار چهل دم مسافت زیادی را تا قله کوه آلان سفلی طی می‌کنند، فقط موفق به دیدن دم‌هایی بلند و باریک می‌شوند که از شکاف‌ها بیرون زده اند.

⤴روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسید

↩گفتنی است روستای آلان سفلی در ۵۹کیلومتری شمال غرب کبودرآهنگ و در مسیر گل تپه به بیجار قرار گرفته است. این روستا در شمال غربی استان همدان واقع شده و رود شور همدان از آن عبور می‌کند.

⤴روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسید

پیشنهاد ما به افرادی که مسیرشان به روستای آلان سفلی می‌خورد این است که با احترام گذاشتن به فرهنگ مردم این منطقه و رعایت قوانین طبیعت لحظات زیبایی را برای خود و اهالی منطقه رقم بزنند.

⤴روستایی که با وجود یک نوع سوسمار به شهرت رسید

↩منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *