2023-06-06

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

⏪دیدار جمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان با مقام معظم رهبری به مناسبت ۱۳ آبان/بیانات رهبر معظم انقلاب

◀رهبرمعظم انقلاب صبح امروز باجمعی از دانش‌آموزان و دانشجویان به مناسبت ۱۳ آبان ،دیدارکردند/بیانات رهبر معظم انقلاب

💠 رهبر انقلاب: بعضی‌ها تاریخ را تحریف میکنند که «شروع اختلافات از تسخیر لانه جاسوسی بوده»/ اختلاف بین ملت ایران با دولت آمریکا از ۲۸مرداد و قبل آن بود

💠رهبر انقلاب، صبح امروز در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان:
آمریکا از آبان ۴۳ که رژیم دست‌نشانده‌اش در ایران، امام عزیز ما را تبعید کرد تا آبان سال ۹۸ هیچ تغییری نکرده؛ آمریکا همان آمریکا است؛ همان گرگ‌صفتی و دیکتاتوریِ جهانی و بین‌المللی، همان شرارت و حدنشناسی، امروز هم [در] آمریکا هست.

🔹️ بله، امروز آمریکا از سال ۴۳ ضعیف‌تر شده لکن درعین‌حال وحشی‌تر و وقیح‌تر شده است.

🔹️ آمریکا همیشه با ملت ایران دشمنی کرده؛ حتی در رژیم طاغوت قبل از انقلاب هم که یک دولت ملی را در سال ۱۳۳۲ ساقط کرد. البته آن دولت هم تقصیر داشت که به آمریکا اعتماد کرده بود.

🔹️ بعد از انقلاب هم که تا امروز همه‌اش تحریم و تهدید و بدگویی و مشکل‌تراشی و نفوذ بوده.

💠 بعضی‌ها تاریخ را تحریف میکنند که «شروع اختلافات از تسخیر لانه_جاسوسی بوده»؛ این تحریف تاریخ است. اختلاف بین ملت ایران با دولت آمریکا از ۲۸مرداد و قبل آن بود که آنها ملت ایران را دچار یک رژیم فاسد وابسته کردند.

💠 رهبر انقلاب: مهمترین پاسخ ما در مقابل دشمنی آمریکا، جلوگیری از نفوذ مجدد سیاسی آنهاست

💠رهبر انقلاب: انقلاب اسلامی اساساً علیه آمریکا بود و شعارهای مردم، ضدآمریکایی بود.

🔹️ آمریکا هم از سال ۵۷ تا امروز که ۴۱ سال گذشته، هر کاری که در دشمنی بلد بوده علیه ملت ایران انجام داده؛ کودتا و تحریکات و تجزیه‌طلبی‌ها و محاصره و … .

🔹️البته ما هم بیکار نبوده‌ایم و در موارد زیادی طرف مقابل را به گوشه‌ی رینگ برده‌ایم؛ ولی مهم‌ترین پاسخی که جمهوری اسلامی در مقابل توطئه‌های آمریکا داده این بوده که راه ورود و نفوذ مجدد سیاسی آمریکا به کشور را بسته است.

💠 رهبر انقلاب، صبح امروز: منع مذاکره با آمریکا منطق محکمی دارد/ اینکه برخی خیال میکنند مذاکره با آمریکا مشکلات کشور را حل میکند، صددرصد اشتباه است

💠حضرت آیت‌الله خامنه‌ای:
یکی از راه‌های بستن راه نفوذ آمریکا، منع_مذاکره است.
این البته برای آمریکا خیلی سخت است.
آمریکای مستکبر که منت میگذارد تا با سران بقیه‌ی کشورها بنشیند و حرف بزند، سالها است که اصرار میکند با سران جمهوری اسلامی مذاکره کند و جمهوری اسلامی امتناع میکند.
این معنایش این است که ملت و حکومتی در دنیا هست که زیر بار قدرت طاغوتی و دیکتاتوری آمریکا نمیرود.

🔹 این منع مذاکره، یک منطق محکمی دارد؛ راه نفوذ دشمن را میبندد، ابهت جمهوری اسلامی را به دنیا نشان میدهد و ابهت پوشالی آمریکا را در چشم جهانیان میشکند.

🔹 بعضی خیال میکنند که مذاکره مشکلات کشور را حل میکند. این اشتباه بزرگی است؛ صددرصد اشتباه است.

🔹️طرف مقابل، قبول مذاکره از سوی ایران را به معنای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی میداند و میخواهد بگوید “توانستیم ایران را به زانو دربیاوریم” و میخواهد اثبات کند که سیاست فشارحداکثری درست بوده و بعد هم هیچ امتیازی نخواهد داد.

💠حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: تجربه کوبا و کره شمالی درباره مذاکره با آمریکا پیش چشم مسئولان ماست/ رئیس جمهور فرانسه یا خیلی ساده است یا همدست آمریکا
🔹️ تجربه‌ی کوبا و کره‌ی شمالی مقابل چشم شما است. مسئولان آمریکا و کره‌ی شمالی با یکدیگر عکس یادگاری گرفتند، قربان صدقه‌ی همدیگر هم رفتند اما نتیجه اینکه [آمریکایی‌ها] یک ذره تحریمها را کم نکردند.

🔹️ اینها [در مذاکره] این‌جوری‌اند؛ میگویند ما شما را به زانو درآوردیم و آخرش هم ذره‌ای امتیاز نمیدهند.

🔹️حالا یک دولتی مثل دولت فرانسه هم واسطه میشود و پیام میفرستد و تماس میگیرد و رئیس‌جمهور آن میگوید اگر یک ملاقات کنید، همه‌ی مشکلات حل میشود! باید بگوییم یکی از این دو حالت است: یا او خیلی ساده است و یا همدست آمریکا است.

💠رهبر معظم انقلاب: اراده حاکم بر جمهوری اسلامی به اذن خدا پولادین است/ اجازه نخواهیم داد آمریکا برگردد

🔹️ مذاکره با آمریکا هیچ مشکلی را حل نخواهد کرد؛ ما برای اینکه این را امتحان کنیم -البته من یقین داشتم ولی برای اینکه برای همه روشن شود- گفتیم اینها از خطایی که کردند [بازگردند]، تحریمها را بردارند و به برجام برگردند و بعد در مجموعه‌ی برجام مذاکره کنند. نخیر، نپذیرفتند.

🔹️ خواسته‌های جدیدی را مطرح میکنند و ایران این خواسته‌ها را نخواهد پذیرفت. میگویند در منطقه فعال نباشید، به مقاومت کمک نکنید، موشک نداشته باشید؛ کم‌کم هم خواهند گفت روی حجاب تکیه نکنید و قوانین دیگر را مطرح خواهند کرد. خواسته‌های اینها حد یقف ندارد.

🔹️امریکا دنبال حالتی است که قبل انقلاب بود اما انقلاب و جمهوری اسلامی محکم‌تر از این حرفها است و اراده‌ی حاکم بر جمهوری اسلامی به اذن خدا راسخ و پولادین است و اجازه نخواهد داد آمریکا به کشور بازگردد.

💠 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: رفع مشکلات کشور را معطل رییس جمهور فرانسه نگه ندارید/ این انتظار، کشور را به رکود می‌کشاند

🔹️ کلید حل مسائل اقتصادی کشور، مسئله‌ی تولید است؛ این حرف اقتصاددان‌ها است. راه دیگری نیست.
نمیشود برای رفع مشکلات کشور به انتظار خارجی‌ها ماند؛ این انتظار به پیشرفت کشور ضربه میزند.

🔹️ اینکه یک مدتی منتظر بمانیم به خاطر برجام، یک مدت منتظر بمانیم که آیا رئیس‌جمهور آمریکا مهلتهایی را که در برجام گذاشته‌اند، تمدید میکند یا خیر، یک مدت معطل برنامه‌ی رئیس‌جمهور فرانسه بمانیم … همه‌اش شد انتظار … .

🔹️این انتظار، کشور را به رکود و عقب‌ماندگی میکشاند؛ رها کنید، نمیگویم ارتباط را قطع کنید، منتها دل نبندید. دل به داخل و ظرفیت‌های داخلی ببندید.

⬅ هشدار امروز رهبر انقلاب به مسئولان: چرا از واردات بی‌رویه و زائد جلوگیری نمی‌کنید؟/ ثروت بادآورده‌ی برخی افراد در اولویت است یا جوان بیکار کشور؟

🔹️ یکی از راه‌های رونق تولید، جلوگیری از واردات زائد و بی‌رویه است. چرا مسئولان جلوگیری نمی‌کنند از این مسئله؟ یک کسانی با واردات تنفّس میکنند؛ ثروت بادآورده‌شان وابسته به واردات است و نمیگذارند جلوی واردات زائد که تولیدداخلی را به شکست میکشاند، گرفته شود. اینها در اولویت‌اند یا آن جوان بیکار کشور؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *