2024-05-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪حضورهیأت اسرائیلی در نشست ضدایرانی در بحرین/میزبانی نشست منامه با دولتهای ایالت متحده آمریکا،لهستان وبحرین است

🛑 حضور هیات اسراییلی در نشست ضد ایرانی در بحرین/میزبانی نشست منامه با دولت‌های ایالات متحده آمریکا، لهستان و بحرین است.

یک مقام ارشد از وزارت امور خارجه اسراییل در راس هیاتی در نشست امنیتی ۲ روزه در شهر منامه بحرین، شرکت خواهد کرد.

به گزارش عصرایران،وب سایت روزنامه ” تایمز اسراییل” با انتشار این خبر از حضور یک مقام ارشد وزارت خارجه اسراییل در نشست امنیتی ۲ روزه منامه که قرار است روزهای دوشنبه و سه شنبه در بحرین برگزار شود، خبر داده است.

این نشست که به منظور بحث و بررسی درباره امنیت دریایی و کشتیرانی در خلیج فارس و مقابله با قاچاق سلاح است، در ادامه نشست ورشو لهستان است که در بهمن ماه سال گذشته برگزار شد، اما بسیاری از کشورهای مطرح اروپایی در سطحی پایین در آن شرکت کردند و چین و روسیه نیز از غایبان بزرگ آن بودند.

میزبانی نشست منامه با دولت‌های ایالات متحده آمریکا، لهستان و بحرین است. 

بنا به دلایل امنیتی، نام مقام بلندپایه اسراییلی که قرار است در نشست منامه شرکت کند، اعلام نشده است، اما وزارت امور خارجه اسراییل تایید کرده که در سلسه نشست های ورشو شرکت می کند.

ایالات متحده آمریکا یک ائتلاف دریایی برای آنچه که برقراری امنیت کشتیرانی در خلیج فارس می‌خواند، تشکیل داده است.

نشست منامه وگردهمایی نیز در راستای دستور کار دولت ایالات متحده آمریکا برای تشدید فشار منطقه‌ای و جهانی علیه ایران است.

رژیم اسراییل در عالی‌ترین سطح (نخست وزیر) در نشست ورشو شرکت داشت و “بنیامین نتانیاهو” به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی اسراییل، در نشست ورشو شرکت داشت.

حضور هیات اسراییلی در یک کشور عربی اقدامی حساسیت‌زاست و به دلیل مخالفت غالب افکار عمومی عربی با اسراییل، عموما مراودات دیپلماتیک تل آویو با دولت‌های عربی به صورت بی سروصدا و گاه پشت پرده وپنهانی صورت می‌گیرد.

اما طی ۲ سال گذشته و از زمان روی کار آمدن دولت ترامپ در آمریکا، دولت واشنگتن می‌کوشد با بزرگ‌نمایی در آنچه که تهدید ایران می‌خواند، دولت‌های عربی و اسراییل را به هم نزدیک کند.

➕منبع:عصرایران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *