2023-03-24

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

⏪تکنیک مؤثر برای علاقمندکردن فرزندان به انجام مشق شب/ در هنگام انجام تکالیف مراقب علائم خستگی باشید

◀️ تکنیک مؤثر برای علاقمندکردن فرزندان به انجام مشق شب/ در هنگام انجام تکالیف مراقب علائم خستگی باشید

بگذارید فرزندتان، خود پایه گذار روتین و روال درسی خود باشد نخستین گام این است که برای تقویت شخصیت فرزندتان از او بپرسید ترجیح می دهد چه زمانی، کجا و چگونه به انجام تکالیف درسی خود بپردازد و در ادامه از او بپرسید آیا ایده هایی برای مدیریت روند انجام تکالیف خود د ارد یا خیر.

 در صورتی که فرزندتان ایده مشخصی نداشت، می توانید با پیشنهادهایی، وی را به مسیر درست هدایت کنید؛ سوالاتی نظیر بهتر است اول عصرانه بخوری؟ یا می خواهی قبل از مشق نوشتن بازی کنی؟

او را مجبور کنید نسخه مورد قبول خود را بنویسد و آن را در محلی مناسب نصب کند تا همواره آن را به یادداشته باشد.
به یاد داشته باشید که ممکن است فرزندان شما هر کدام روال درسی خود را داشته باشند.

ممکن است برخی از فرزندان شما روی تختشان به انجام تکالیف خود بپردازند، عده ای دیگر میز غذاخوری را محلی مناسب برای انجام تکالیف خود بدانند.

‍ ◀ در هنگام انجام تکالیف مراقب علائم خستگی باشید:

به خاطر داشته باشید در صورتی‌که فرزندتان خسته و ناراحت است یا از زیادی تکالیف و یا سختی آن شکایت دارد و احساس خستگی می‌نماید هیچ‌گونه یادگیری صورت نمی‌گیرد و یا حداقل میزان یادگیری به کمترین مقدار کاهش خواهد یافت.

در چنین مواقعی می‌توان انجام تکالیف را به زمان دیگری موکول کرد یا اگر امکان چنین کاری وجود ندارد، والدین می‌توانند شرایط را طی یادداشتی به معلم گزارش دهند.

حتی‌الامکان سعی کنید با معلم فرزند خویش در این رابطه صحبت حضوری داشته باشید و در صورتی‌که سایر دانش‌آموزان نیز از میزان و کیفیت تکالیف خسته هستند، لزوم و چگونگی آن را از معلم جویا شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *