2024-07-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪تاکید کمیته اخلاق بر برخورد با شعارهای سیاسی و قومی در ورزشگاه‌ها

◀️تاکید کمیته اخلاق بر برخورد با شعارهای سیاسی و قومی در ورزشگاه‌ها

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال با توجه به برخی وقایع مسابقات هفته‌های اخیر رقابت‌های لیگ برتر باشگاه‌های کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، در متن بیانیه صادر شده از سوی کمیته اخلاق فدراسیون آمده است: هدف از برگزاری رقابت‌های ورزشی خصوصا در حوزه پرطرفدار فوتبال ایجاد فضایی سالم و پر نشاط برای اقشار مختلف به ویژه جوانان و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های مفید و ارزشمند این پدیده پرطرفدار بر مبنای رعایت اصول بازی جوانمردانه و اخلاق مداری است.

با این وجود متاسفانه برخی بی اخلاقی های صورت گرفته در هفته های اخیر نشان می‌دهد که قشر خاصی از افراد معلوم الحال با مقاصد و نیاتی خارج از موضوعات ورزشی به منظور تخریب فضای فرهنگی ورزشگاه‌ها و البته دست یافتن به اهداف ناصواب خود دست به اقداماتی می‌زنند که لازم است نسبت به شناسایی و برخورد قاطع با اینگونه موارد اقدامات لازم صورت پذیرد.

ارکان مختلف فدراسیون فوتبال از جمله کمیته اخلاق پیش از این بارها بر ضرورت رعایت اخلاق و چهارچوب‌های مشخص و معین نظام مقدس جمهوری اسلامی در حوزه ورزش کشور تاکید نموده‌اند و تذکرات لازم در این خصوص داده شده است.

بر همین اساس با بررسی دقیق مصادیق تخلفات صورت گرفته در هفته‌ها و بازی‌های اخیر ازجمله مواردی که شامل بر هتک حرمت و حیثیت هر فرد یا شخصی در حوزه داخل یا خارج از فوتبال بوده همچنین مسائل، شعارها و اقدامات غیر ورزشی که متاثر از عوامل سیاسی یا قومی و نژادی بوده باشد در این حوزه برخورد قاطع صورت می‌گیرد.

عبور از خطوط قرمز اسلامی و ایرانی در حوزه ورزش که می‌بایست الگویی از اخلاق مداری و حفاظت از ارزش‌ها در جامعه باشد به هیچ عنوان قابل چشم پوشی نبوده و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال پس از بررسی دقیق مستندات، گزارش‌ها و کلیه مدارک لازم در این حوزه اقدامات لازم را با تشکیل پرونده و اتخاذ تصمیمات مناسب صورت می‌دهد.

➕منبع:ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *