2023-03-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

⏪بغدادی چگونه تنهایی و گوشه‌گیری را رها و مخوف‌ترین گروه تروریستی را رهبری کرد/ از خانه‌ای کوچک در توبچی تا ادلب سوریه

◀️بغدادی چگونه تنهایی و گوشه‌گیری را رها و مخوف‌ترین گروه تروریستی را رهبری کرد/ از خانه‌ای کوچک در توبچی تا ادلب سوریه

آن‌ها که او را می‌شناختند، یک عالم دینی، خجالتی، بی‌روح و گریزان از خشونت توصیف کردند.

عصر ایران؛ حسن ظهوری ـ افراطی‌گری او از زمانی آغاز شد که آمریکایی‌ها در سال ۲۰۰۳ به عراق حمله کردند. حمله‌ای که امنیت خاورمیانه را برای همیشه از بین برد و بستر مناسبی برای رشد گروه‌های جهادی، کشتارهای بیرحمانه و جنگ‌های بعدی به وجود آورد. در چنین بستری، ابوبکر بغدادی، دانش آموخته علوم اسلامی و قرآنی از دانشگاه اسلامی بغداد دست از گوشه‌گیری و خجالتی بودن برداشت و مخوف‌ترین گروه تروریستی را پایه‌گذاری کرد.

کسانی که بغدادی را می‌شناختند، در مصاحبه‌ای با روزنامه دیلی‌تلگراف او را یک عالم دینی توصیف کردند که خجالتی، بی‌روح و گریزان از خشونت بود.
بغدادی به مدت یک دهه تا سال ۲۰۰۴ در اتاقی متصل به یک مسجد محلی کوچک زندگی می‌کرد. این اتاق در محله توبچی، یکی از محله‌های فقیرنشین بغداد قرار گرفته بود.

احمد الدباش، فرمانده ارتش اسلامی عراق که هم دوره دانشگاهی بغدادی بود درباره اش گفته است که او فردی ساکت بود و تقریبا دوستی نداشت. بیشتر اوقات خودش را در تنهایی می‌گذراند و امام جماعت نمازگزاران مسجد کوچکی در محله‌ای فقیرنشین بود. جایی که هیچ‌کس متوجه او نبود.

<

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *