2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

⏪اگر در بودجه ۹۹ ردیف مشخصی برای «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود مجلس ورود می‌کند

◀اگر در بودجه ۹۹ ردیف مشخصی برای «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود مجلس ورود می‌کند

🔁عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: اگر در بودجه سال ۹۹ ردیف بودجه‌ای مشخصی برای «همترازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود و این برنامه دولت عملی نگردد، مجلس به این «وعده» بی‌سرانجام دولت ورود خواهد کرد.

🔀غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با انتقاد ازعملی نشدن «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان» گفت: متاسفانه در طی چند سال اخیر، «همسان‌سازی حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران» از طریق  صندوق‌های مختلف به یک «گفتگوی اجتماعی» تبدل شده است.

🔁«همترازی مستمری بازنشستگان» به عنوان یک «وعده» از طرف دولت است که نشان میدهد به هزینه زندگی بازنشستگان توجه ویژه‌ای داشته و در جهت بهبود هزینه زندگی این افراد برنامه‌هایی نظیر همسان‌سازی حقوق مستمری بگیران را در دستور کاری خود قرار داده‌ است.

🔁نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در اجرای بند (ج) تبصره (۱۲) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۸کل کشور، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، موظفین و مشترکین صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی، نیروهای مسلح پس از اعمال درصد افزایش حقوق سال ۱۳۹۸ نسبت به حقوق سال ۱۳۹۷، با افزایش امتیازات گروه‌های شغلی جداول مواد (۱۰۹) و (۱۱۰) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۱۳۸۶ در سقف اعتبارات مندرج در بند یاد شده و سایر قوانین و مقررات مربوط با ضریب دو هزار و یکصد و بیست ریال اعمال شد.

🔁چرا همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اجرایی نشد؟
جعفرزاده ایمن‌آبادی تاکید کرد: اجرای وعده همسان‌سازی حقوق بازنشستگان برای دولت می‌تواند کارنامه خوبی باشد؛ چرا دولت از اجرایی شدن این قانون سر باز می‌زند جای سوال دارد!

🔁در شرایط اقتصادی کنونی و تورم حاکم برجامعه  به سرانجام رساندن این وعده بهترین اقدام برای دولت است

🔁وی در ادامه یادآور شد: کشور ما درحال حاضر با رشد جمعیت سالمند ومستمری بگیر مواجه است مستمری که این افراد دریافت می‌کنند در مقابل هزینه‌هایی که دارند بسیار ناچیز است  و این در حالی است که برخی از این بازنشستگان  اجاره‌نشین هستند و مسکنی برای خود ندارند.

🔁در شرایط اقتصادی کنونی و تورم حاکم برجامعه  به سرانجام رساندن این وعده بهترین اقدام برای دولت است.
دولت و حاکمیت باید به حداقل خواسته مردم جامعه عمل بپوشاند
نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: خواسته بازنشستگان مطالبه بحقی است این افراد به دلیل کهولت سن نمی‌توانند شغل دوم انتخاب کنند، دولت و حاکمیت باید به حداقل خواسته این افراد جامه عمل بپوشاند این افراد خواستار همترازی حداقل ۹۰ درصد حقوق خود با دیگر بازنشستگان هستند.

🔁وعده‌ای بی‌سرانجام از طرف دولت
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: در سال‌های پایانی دولت دوازدهم، دولت می‌تواند با اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، کم کاری و نارضایتی مردم از عملکرد خود را کاهش دهد؛ علی‌الخصوص قشر مستمری‌بگیر جامعه؛
اگر در بودجه ۹۹ ردیف بودجه‌ای مشخصی برای «همترازی حقوق بازنشستگان» در نظر گرفته نشود و این برنامه دولت عملی نگردد، مجلس به این «وعده» بی‌سرانجام دولت ورود خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *