2023-03-27

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

⏪آیا در پیرچشمی،چشم ما پیر می شود ؟!

◀️ آیا در پیرچشمی،چشم ما پیر می شود ؟!

↩️پیرچشمی به معنای از دست رفتن تدریجی توانایی چشم برای تمرکز فعال بر روی اشیای نزدیک (تطابق) است که نشانه‌ای از میان‌سالگی است.

↩️پیرچشمی از اوایل یا اواسط ۰ ۴ سالگی شروع شده و تا حدود سن ۰ ۶ سالگی بدتر می‌شود.

↩️ در این سنین، هنگامی که شما برای خواندن کتاب و روزنامه، مجبور می‌شوید آن‌ها را با فاصله بیشتری از چشم خود نگه دارید، به پیرچشمی خود پی می‌برید.

↩️ اگر فردی به نزدیک‌بینی مبتلا باشد، ممکن است تا مدتی، پیر چشمی، خود را نشان ندهد تا اینکه پیشرفت کند و به جایی برسد که فاصله نزدیک را نیز نتواند به خوبی ببیند.

⏺یک دوربین عکاسی را تصور کنید که برای تصویربرداری از اجسام دور و نزدیک زوم میکند و فوکوس خود را روی اجسام نزدیک و دور تغییر میدهد.

⏺لنز داخل چشم انسان هم قابلیت زیادی برای تغییر فوکوس روی اجسام در فواصل مختلف را دارد .

⏺به مرور با بالارفتن سن از ۴۰ تا ۴۵ به بالا این قدرت کم شده و برای تطابق روی اجسام نزدیک نیاز به عینک مطالعه داریم اما فواصل دور را خوب می بینیم.

⏺با توجه به اینکه ۴۰ سال سن پیری نیست اصطلاح «پیرچشمی» خیلی درست نیست و بهتر است بگوییم عینک تطابق لازم داریم .

⬅️چند نکته :
۱.سالیانه باید شماره عینک نزدیک چک شود و در صورت لزوم تعویض شود . چون به مرور زمان شماره تغییر میکند.

۲.میتوان به جای عینک از لنز تماسی استفاده کرد اما مشکل اینجاست که لنز های معمولی برای این افراد خیلی سودمند نیست چون پس از مطالعه باید آن را بردارند تا دور را ببینیم که عملا نمیشود روزی ده ها یا صد ها بار لنز را برداشت اما لنز خاصی به صورت چند کانونه طراحی شده که در مواردی کاربرد دارد.

۳.عمل جراحی تایید شده ای برای از بین بردن پیرچشمی وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *