2024-07-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

۱۴ نکته مهم درباره دختر ترامپ / آیا ایوانکا در سقوط پدرش نقش خواهد داشت؟

ایوانکا ترامپ متهم شده است که از ایمیل شغلی خود پیامهای شخصی فرستاده است ...

۱۴ نکته مهم درباره دختر ترامپ / آیا ایوانکا در سقوط پدرش نقش خواهد داشت؟
ایوانکا ترامپ متهم شده است که از ایمیل شغلی خود پیامهای شخصی فرستاده است.
به گزارش خبر فوری، نام ایوانکا ترامپ در هفته‌های اخیر بار دیگر در محافل مختلف بر سر زبانها افتاد. با اوج گیری خبر استیضاح دونالد ترامپ توسط مجلس به بهانه سوء استفاده از قدرت، اخباری هم از ایوانکا منتشر شد و خود و پدرش را در یک دردسر تازه انداخت. ایوانکا ترامپ متهم شده است که از ایمیل شغلی خود پیامهای شخصی فرستاده است. در حقیقت، طبق ادعای برخی رسانه‌ها، ایوانکا برای مباحث شخصی و تجاری از قدرت خود سوء استفاده کرده است‌.

به جز این، موضوع دیگری هم باعث افزایش حاشیه‌های ایوانکا در هفته‌های اخیر شده است. تویبت اشتباه دختر ترامپ باعث شده بسیاری به او حمله کنند.‌ روز پنجشنبه و پس از یک روز سخت از جلسات شهادت علنی تحقیقات استیضاح علیه ترامپ، ایوانکا در توئیتی نوشت: “سوءاستفاده از قدرت استیضاح به عنوان ابزاری برای متوقف کردن مخالفان سیاسی یا اخراج آنها از قدرت، بیانگر کاهش اخلاق عمومی در ایالات متحده است. (الکسی دو توکویل ۱۸۳۵)”. بعد از این توییت مشخص شد که این نقل قول اصلا از دو توکویل نیست.

همانطور که مورخان در حساب‌های توئیتری مشخص کردند، ایوانکا این نقل قول را به این مرد فرانسوی از کتاب دو جلدی “دموکراسی در آمریکا” منسوب کرده؛ کتابی که بین سالهای ۱۸۳۵ و ۱۸۴۰ منتشر شد و به گفته “نیکولاس لزارد” از گاردین، هنوز هم می‌توان چیزی را در آن یافت که به صورت قابل تشخیصی صحیح باشد.

اما این نقل قول متعلق به کتاب “قانون اساسی آمریکا” نوشته “جان اینز کلارک هیر” در ۱۸۸۹ است.

با اینکه این اتفاق باعث دردسر بسیاری برای ایوانکا شد اما این اولین باری نیست که ایوانکا در معرض افشاگری قرار گرفته است. بعد از این اتفاقات، بسیاری از رسانه ها به این موضوع پرداختند که چرا و چگونه زندگی ایوانکا همیشه در معرض دید رسانه‌های عمومی بوده است.

ایوانکا همیشه در معرض پاپاراتزیها و رسانه‌ها بوده است. او دختر محبوب پدر میلیاردرش بوده است. از آن زمان ترامپ بهای بسیاری به دخترش داد و او از طریق رسانه‌های فراوان توانست به جایگاههای مهمی برسد. ایوانکا ترامپ هم اکنون یک مدل، کارآفرین، مشاور سیاسی، فعال اجتماعی است و هر روز خبرهای بسیاری از او پخش می‌شود.

در مورد ایوانکا حواشی بسیاری وجود دارد. در این گزارش سعی داریم برخی از نکات مهم درباره زندگی او بگوییم:

۱ . مادر و پدر ایوانکا در سال ۱۹۹۲ از یکدیگر جدا شدند. علت جدا شدن این زوج خیانت دونالد و داشتن رابطه نامشروع با مارلا ماپلس بود. در آن زمان ایوانکا ۱۱ ساله بود. ترامپ سال بعد با مارلا ازدواج کرده و مارلا رسما مادرخوانده ایوانکا شد.

تیفانی(خواهر کوچک ترش) فرزند مارلا است. با این حال، ایوانکا بارها گفته است که رابطه خوبی با مادرخوانده و خواهر خود داشته و هرگز وارد مسائل حاشیه ای نشده است. نکته جالب در مورد ایوانکا این است که به شدت سیاستمدار است و بر خلاف پدرش احساسات و خشم خود را بروز نمی‌دهد. او در دوران زندگی با مادرخوانده اش این روش را به خوبی نشان داد. مشخص است که ایوانکا از مادرخوانده خود راضی نبوده چرا که یک بار گفته هرگز او را به خاطر طلاق پدر و مادرش نبخشیده است.

۲. در دوران نوجوانی، ایوانکا به عنوان مدل در برخی مجلات زرد مشغول به فعالیت شد. مجله Seventeen یکی از مجلاتی بود که ایوانکا عکسهایش را در آن منتشر می‌کرد. بعد از آن وارد دانشگاه شد وتوانست در سال ۲۰۰۴ در رشته اقتصاد فارغ التحصیل شود.

۳. ایوانکا در سال ۲۰۰۵ با جرارد کوشنر( همسرش) آشنا شد. پدر کوشنر یک ملاک ثروتمند بود. ایوانکا بعد از آشنایی با کوشنر علاوه بر فعالیت اقتصادی و به دست گرفتن ثروت پدرش، به عنوان مدل برای ورساچه نیز فعالت کرد. کوشنر و ترامپ در سال ۲۰۰۹ ازدواج کردند.

۴. ایوانکا به سرعت (در سال ۲۰۰۵) وارد تلویزیون شد. او در کنار پدرش در شو ” The Apprentice ” حاضر شد. او در مدت کوتاهی توانست در بین مخاطبان این برنامه، محبوب و شناخته شده شود. او تا سال ۲۰۱۵ که آخرین اپیزود این برنامه پخش شد، فعال بود و در این شو شرکت می‌کرد.

۵. همانطور که دونالد ترامپ گفته، استعداد ذاتی و شخصی او در وجود ایوانکا خلاصه شده است. او به شدت در گفتگو و معاملات مالی و توافقات تجاری تخصص دارد. او مسئول مذاکرات تجاری و توافقات شرکتهای پدرش شد و توانست در طول چند سال در آمد ۱۵۰ میلیون دلاری شرکت را به یک میلیارد برساند.

۶. در سال ۲۰۰۹ ایوانکا یک کتاب نوشت که بسیار فروخت و درآمد بسیاری برای او آورد. کتاب The Trump Card یک کتابچه آموزشی و راهنما درباره هنر بیزینس بود که ایوانکا بر اساس آموزه‌ها و تجربیات پدرش آن را نوشت.

۷. ایوانکا در سال ۲۰۰۷ وارد تجارت طلا و جواهرات شد و توانست به سرعت به سودآوری برسد. او توانست برند خود را جهانی کند و اسم و رسمی در صنعت جواهرات به هم بزند. این اولین فعالیت نسبتا مستقل او از پدرش بود و هر چند حمایت پدر را همراه داشت اما در کل با تلاش و برنامه ریزی شخصی او به وجود آمد.

۸. ایوانکا ساعت کاری مشخصی دارد. معمولا صبحها زود از خواب بلند می‌شود. حدودا ساعت ۶.۳۰ شروع به کار می‌کند و تا ۱۰ شب کارش را ادامه می‌دهد.

۹. ایوانکا سعی کرده خود را به عنوان فعال اجتماعی نشان دهد. او هر سال به دیدن کودکان سرطانی رفته و با کوکی و شیرینی در یک شو از آنها پذیرایی می‌کند.

۱۰. ایوانکا همچنین سعی کرده از خود تصویر یک مادر را نشان دهد. او دو فرزند دارد. همواره در شبکه اجتماعی تصویری از فرزندان خود منتشر کرده و بارها گفته که مادر بودن مهمترین بخش وجودی یک زن است. او از طریق این تصویر توانست زنان خانه دار معمولی بسیاری را به کمپین انتخاباتی پدرش جذب کند.

۱۱. ایوانکا در انتخاب پدرش به عنوان رئیس جمهور نقش به سزایی داشته است. او ترامپ را مجاب کرد که وارد حزب جمهوری خواه شود. بعد از رسوایی جنسی پدرش با تمام قوا سعی کرد از او حمایت کرده و این امر را یک سوء تفاهم بداند. با نطقهای او بسیاری از شهروندان آمریکایی اعتماد خود را به ترامپ بازگردانده و او را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کردند.

۱۲. با انتخاب ترامپ، عملا ایوانکا و کوشنر قدرت اقتصادی رئیس جمهور را به پسرانش دادند. ایوانکا کم کم از دنیای مد هم بیرون آمد و با همسرش به واشنگتن آمد. بسیاری معتقد بودند ایوانکا مغز متفکر پدرش است و پشت بسیاری از تصمیمهای او نشسته است. با این حال، ترامپ نشان داد خیلی در بند کسی نیست. تا آنجا که یک بار سعی کرد دختر و دامادش را از کاخ سفید و واشنگتن بیرون کند.

۱۳. جدایی ایوانکا از اقتصاد تا جایی بود که در سال ۲۰۱۸ برند اقتصادی جواهرات خود را بست. او مانند دوران کودکیش سخنگوی معاملات اقتصادی بین المللی رئیس جمهور آمریکا شد و عملا در تیم دیپلماسی اقتصادی پدرش قرار گرفت. ایوانکا در نشست G20 همراه پدرش بود و در بسیاری از نشستهایی که معمولا همسران روسای جمهور شرکت می‌کنند، او شرکت کرد.

۱۴. ایوانکا سفرهای سیاسی بسیاری هم داشته است. او به جای پدرش به فلسطین اشغالی رفت و مراسم انتقال سفارت خانه به بیت المقدس را اداره کرد. بسیاری این اقدام را مهمترین فعالیت سیاسی ایوانکا می‌دانند. فعالیتی که منجر به آواره شدن بسیاری از فلسطینیها شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *