2024-07-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

یک ساعت خواب اضافی شما را هشیارتر می‌کند

یک ساعت خواب اضافی شما را هشیارتر می‌کند
شاید شما هم از جمله افرادی باشید که عادت دارند حداقل بین نیم تا یک ساعت در طول ساعت عصر بخوابند یا به عبارتی چرت بزنند. جالب است بدانید همین خواب کوتاه می‌تواند هشیاری شما را افزایش دهد.
خواب اضافی/شاید باورنکردنی باشد اما اگر احساس کسالت روزانه، سردرد، اضطراب و حتی خشم دارید، به نظر می رسد بهترین روش این است که یا در طول روز بخوابید یا شب‌ها یک ساعت زودتر به تختخواب بروید.

اگرچه بهترین روش برای هشیاری روزانه خواب مناسب شبانه است، اما برخی از افراد به دلایل مختلف شب ها کمتر از ۶ ساعت می خوابند و در نتیجه در طول روز به اندازه کافی هشیار نیستند.اما به نظر می‌رسد یک عادت قدیمی این مشکل را حل می کند.‌

البته فراموش نکنید که میزان خـواب مورد نیاز شما در یک چرخه ۲۴ ساعته به سن و شرایط جسمی نیز بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر بین ۲۶ تا ۶۴ سال سن دارید، باید روزانه هفت تا نه ساعت بخوابید.

متخصصان می‌گویند که بیشتر نوجوانان و بزرگسالان دچار کمبود خواب هستند (۳۰ درصد از بزرگسالان شبانه کمتر از شش ساعت می خوابند). بنابراین، یک ساعت اضافی خواب می تواند تفاوت زیادی در نحوه احساس شما از نظر جسمی و روانی ایجاد کند.

خواب اضافی/
راشل سالاس، دانشیار علوم عصب شناسی که در پزشکی خواب و اختلالات خواب تخصص دارد می گوید: “شما احساس بهتری خواهید داشت، انرژی بیشتری خواهید داشت، ایده های بهتری خواهید داشت؛ اگر به اندازه کافی بخوابید. خواب خوب در طول شب به شما کمک می کند تا تمرکز بهتری داشته باشید، بارورتر باشید، انرژی و سرعت بیشتری در امور نشان بدهید، خطر ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش دهید، از افسردگی جلوگیری کنید و از نظر عاطفی باهوش تر باشید.

+منبع: انتخاب

↩یک ساعت خواب اضافی شما را هشیارتر می‌کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *