2024-03-01

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

هشدار کاملا جدی است…لطفا بیت المال را بیت الحال نکنید!!!

این روزها در حالی استفاده شخصی مسئولان و کارکنان دستگاه های اجرایی استان از خودروهای دولتی افزایش یافته که این خودروها در رده اموال دولتی و جزو بیت ‌المال محسوب می شوند و استفاده شخصی از آن ممنوع و حرام است؛ اما متاسفانه هر روز شاهد گستاخی برخی از کارمندان هستیم که متاسفانه بیت المال را بیت الحال کرده و فراتر از نیازهای روزمره عشق و حال با اموال بی زبان دولت و مردم را سر لوحه اشتباهات خود قرار داده اند.

استفاده شخصی از خودروهای دولتی نمونه ای از بی احترامی به قانون و مقررات است که علی رغم نص صریح قانون، شرع و تاکید مسئولان مبنی بر عدم استفاده شخصی دستگاه های اجرایی از خودروها و امکانات دولتی، متأسفانه شاهد این گونه بی نظمی ها در سطح استان ایلام هستیم و بی تعارف باعث بدبینی مردم از دولت و مهمتر از آن گواه ضعف نهادهای نظارتی می باشد.

درد آور است کسانی گستاخانه اموال دولتی را در ایام تعطیلات نوروزی تا آنجا بکار برند که مردم این تخلف مشهود و عینی را یک نوع دهن کجی به مردم و دولت و حتی نظام مردمی و اسلامی بدانند.

در خیلی از موارد متاسفانه شاهد استفاده بی رویه شخصی از ماشین های پلاک قرمز بوده و هستیم و متاسفانه خودروهای دولتی سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و خانواده ها، ماشین خرید، ماشین تعلیمی خانم های آقایان مدیر، ماشین کاروان عروسی و بدتر ماشین خرید لوازم مرزی در جوانرود شده است.

در ایام عادی بهانه های ماموریتی وجود دارد، اما در تعطیلات نوروزی کدام بهانه وجود دارد که برخی از خدا بیخبر خودروهای سواری پلاک قرمز را به ارتفاعات و نقاط کوهستانی می برند که ماشین های کمکدار و شاسی بلند هم نمی توانند حرکت کنند؟؟؟!!!

به نظر این افراد بی وجدان از خدا بی خبر، روز سیزده بدر خانواده هایی وجود نخواهند داشت که حتی دسترسی به ماشین دربستی برای سیزده بدر خانواده با کرایه ۲۰۰ هزارتومانی نخواهند داشت؟؟؟

به نظر این مشت آدم کوته بین داشتن یک خودرو پراید آرزویی دست نیافتنی برای خیلی از جوانان و خانواده ها نیست؟

در ایام عادی که خودرو دولت را از چرخه خدمت بیرون می کشند و با سوخت دولت و بیت المال استفا ه شخصی می کنند و متاسفانه دستگاه های نظارتی برخوردی نمی نمایند؛ بس نیست تا در تعطیلات نوروزی با خودرو دولتی و پلاک قرمز هیزم کشی کنند؟؟

حقوق های آنچنانی بس نیست تا اینکه سانتافاهای خود را در پارکینگ نگه دارید و خودروهای دولتی را زیر پای خانم هایتان بزارید….

تا حالا فکر نکرده اید این ماشین ها حتی شما کارمند یک سازمان سوار میشید و با هر بهانه ای به بیرون میبرید تخلف مشهود نیست اما سوار شدن خانواده شما بر آن تخلف مشهود است و این خودرو متعلق به آن خانم ها نیست؟!

چه شده و کجا رفته اند دستگاه های نظارتی؟! قانون چه می شود؟ نمایندگان مردم کجا هستند و چرا بعد نظارتی خود را تقویت نمی کنند و با این متخلفان برخورد نمی شود؟!

از آنجا که بارها و بارها شنیده ایم استاندار محترم ایلام فردی مردمی و نجیب است و در این مورد هم انصافا بارها و بارها ایشان با پژو ۲۰۶ اس دی مشکی رنگ شخصی خود در سطح شهر مشاهده شده است، از ایشان انتظار می رود و عاجزانه تقاضامندیم دستور فرمایند با خاطیان برخورد قاطعی انجام شود و برابر ماده ۲۵ مواد قانون تخلفات اداری، متخلفان به دیوان عدالت اداری معرفی شوند.

از دستگاه های نظارتی در دولت اداره امور اقتصادی و دارایی و در قوه قضائیه سازمان محترم بازرسی تقاضامندیم با این افراد قانون شکن برخورد لازم انجام دهند تا مردم بدانند این مملکت صاحب دارد و هنوز کسی نمی تواند جرمی مشهود مرتکب شود و به ریش مردم بخندد.

از نمایندگان محترم مجلس هم تقاضامندم هرچه سریعتر دستورات لازم را مبذول فرمایند و اگر نیاز به اصلاحاتی در قانون است، اصلاحات لازم را انجام دهند و صراحت قانون را نظارت کنند؛ تا تفاسیری دلبخواه و باب میل از قانون نشود.

و اما مردم شریف استان ایلام، رسانه هزارپیشه بر اساس رسالت رسانه ای خود و بحمدالله مزیت مستقل بودنش متعهد می شود با کمک شما عزیزان، زبان گویای شما باشد و این قانون شکنی را تا آخر پیگیری نماید.

شایسته است مردم عزیز در صورت رویت این قانون شکنی تصاویر لازم را تهیه نمایند تا منتشر کنیم و ضمنا مستندات را در اختیار دستگاه های نظارتی قرار دهیم.

همچنین از همه تقاضا دارم این پیام را تا می توانند منتشر نمایند تا هم خاطیان بدانند بیت المال بیت الحال نیست و هم مردم بدانند با همکاری خود میتوانند مال خود را بر حال خاطیان ترجیح دهند.

✍️ایرج مقدم
مدیرمسئول رسانه هزارپیشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *