2023-03-24

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

گنبد تاریخی امامزاده صلاح الدین (ع) آبدانان مرمت می شود

ح

به گزارش هزار پیشه به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام ، حجه الاسلام مرتضی عزیزی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام از مرمت گنبد پلکانی آستان امامزاده سید صلاح الدین محمد(ع) خبر داد.
 حجه الاسلام عزیزی بیان کرد : به علت زلزله سال ۹۳ که در منطقه موروری آبدانان رخ داد و همچنین  پس لرزه های و زلزله های فروان در این منطقه طی سالهای اخیر ، گنبد پلکانی بنای تاریخی امامزاده صلاح الدین (ع)  دچار ترک خوردگی شده بود .
مدیر کل اوقاف اظهار : با وجود ترمیم شکافهای ایجاده شده در گنبد بارندگی های شدید اخیر موجب نفوذ آب به گنبد زیرین و دیواره های داخلی بنا گردید و آینه کاری زیر گنبد بر اثر رطوبت فرو ریخت. 
وی در ادامه افزود : با همکاری و نظارت  اداره کل میراث فرهنگی استان ایلام و شهرستان آبدانان پوسته بیرونی گنبد در محل های آسیب دیده برداشته شد و کار ترمیم در حال انجام است.
عزیزی اعتبار مصوب این پروژه را ده میلیون تومان اعلام کرد و افزود : تا کنون ۳۰ درصد این اعتبار محقق شده است که امیدواریم به صورت کامل تخصیص گردد.
آستان امامزاده سید صلاح محمد (ع) از نوادگان امامزاده ابراهیم بن امام محمد باقر (ع) در شهر آبدانان با بنایی تاریخی به سبک بقعه دانیال نبی (ع) قطب فرهنگی مذهبی شهرستان آبدانان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *