2024-05-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

گرامیداشت سالگرد شهدای بمباران های هوایی شهرستان های ملکشاهی و ایوان

🔘بسمه تعالی

در گرامیداشت سالگرد شهدای بمباران های هوایی شهرستان های ملکشاهی و ایوان

پس از آنکه رادیو صهیونیستی , اوضاع رزمندگان و جبهه های دفاع مقدس در ایلام را نفوذ ناپذیر خواند, اعلام کرد که مردان در مرزها در حال نبردند و زنان و حتی کودکان در شهر ها و روستاها در حال پشتیبانی از جبهه ها هستند.
همین کافی بود تا رژیم جنایتکار بعث عراق تصمیم به بمباران هوایی شهرها در استان ایلام بگیرد تا شاید با به شهادت رساندن زنان و کودکان روحیه رزمندگان را تخریب و راه نفوذ خود را هموار کند.

در مورخه ۱۳۶۴/۰۳/۱۷ درحالی که عقربه های ساعت ۰۹:۳۳ را نشان می دادند, جنگنده های متجاوز با بمباران شهرهای ارکواز و دلگشا , موجب شهادت بسیاری از مردم بخصوص زنان و کودکان بی دفاع در ملکشاهی شدند.جنگندهای متجاوز با خیالی آسوده در مورخه های ۱۸ و ۱۹ خرداد ۶۴ , یعنی سه روز متوالی مناطق ملکشاهی را مورد بمباران خود قرار دادند و ملکشاهی به کربلای دیگر تبدیل گردید و نزدیک به ۷۰ شهید عزیز را در تقدیم به انقلاب در کارنامه پر افتخار خود ثبت کرد.

در مورخه ۱۳۶۴/۰۳/۱۸ شهر قهرمان پرور ایوان نیز مورد بمباران جنگنده های اهدایی غرب و شرق به صدام جنایتکار قرار گرفت و بیش از یکصد عزیز از مردم آن دیار نیز مظلومانه به جمع شهدای انقلاب و اسلام پیوستند.
ضمن گرامیداشت راه و یاد شهدای عزیز از صدر اسلام تاکنون, لازم می دانیم نکاتی مختصر در محضر شما عالیجنابان و سروران ارجمند درس پس دهیم تا به وظیفه قانونی و شرعی خود, ادای تکلیف کرده باشیم.

۱_روزگاری دشمن با اسلحه های پیشرفته مردم بی دفاع و بی گناه ما را در خانه و کاشانه خود به شهادت می رساند و اکنون با شکست های متعدد در هزاران کیلومتر دورتر در حال دشمنی و تحریم اقتصادی است.
امروز فرزندان روح الله(ره)با چشمانی تیز بین و موشک های برق آسا, خواب را از چشمان دشمن گرفته و هر پرنده متجاوزی را قبل از ورود به حریم کشور منهدم می کنند.این یعنی خون شهیدان ما پر ثمر بوده است.
۲_ از دشمن گلایه ای نیست چرا که دشمن به وظیفه ای دشمنی خود عمل می کند و این ما هستیم که باید به وظیفه خود در مقابل دشمن جنایتکار به نحو احسن عمل کنیم.
۳_ نباید جنایات دشمن را فراموش کنیم.از جاسوسی های متعدد, عملیات نوژه, واقعه عبرت آموز طبس, جنگ تحمیلی هشت ساله , انهدام هواپیمای مسافربری , ایجاد و تقویت گروههای تکفیری داعش در کشورهای اسلامی و هزاران توطئه دیگر که هر روز در حال طراحی و اجرا هستند, نباید غفلت کرده و باید در مقابل دشمنی که سالهاست بر تصمیم خود اصرار دارد, استوار و ثابت قدم درخشید که بحول قوه الهی تاکنون همین بوده و خواهد بود.
۴_ امروز آن چوپان عزیزی که در حال خدمت به کشور است, از سربازان جنگ نرم و اقتصاد مقاومتی است و آن مدیر و مسئولی که شبانه روز با ابتکار عمل در حال انجام وظیفه است از افسران این نبرد مهم است و همه تکلیف داریم که به وظیفه خود عمل کنیم.
۵_ ما جوانان با اینکه توفیق دیدن امام خمینی (ره) را نداشته ایم, اما شنیده ایم که ایشان فرمودند منافقین از کفار بدترند و امروز در شرایط کنونی , چه آن کس که با احتکار و گرانفروشی معیشت را بر مردم شهید داده و انقلابی, سخت کند و چه آن کس که با اهمال در انجام وظیفه قانونی و اداری خود موجبات آسیب به جبهه اقتصاد مقاومتی را فراهم آورد,

اینان از منافقین بدترند.

۶_همانطور که مکررا رهبر معظم انقلاب فرموده اند, ما اطمینان داریم که در نهایت این دشمن است که مغلوب و ذلیل شده و صحنه نبرد را ترک می کند و ملت بزرگ ایران با تلاش فرزندان غیور خود پیروز نهایی است.ان شاالله

و من الله التوفیق و علیه التکلان

جمعی از جوانان شهرستان ملکشاهی
۲۰ خرداد ۱۳۹۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *