2023-12-09

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

گاز ۱۴ اداره دولتی پر مصرف در ایلام قطع شد…

از ابتدای شروع طرح پایش مصرف گاز ادارات دولتی، گاز ۱۴ اداره دولتی پر مصرف شامل دستگاههای اجرایی استان، مراکز آموزشی، عمومی، نهادهای فرهنگی و حمایتی قطع شده است.

محمود کشاورز؛ مدیر عامل شرکت گاز استان ایلام گفت: 

از ابتدای شروع طرح پایش مصرف گاز ادارات دولتی، گاز ۱۴ اداره دولتی پر مصرف شامل دستگاههای اجرایی استان، مراکز آموزشی، عمومی، نهادهای فرهنگی و حمایتی قطع شده است.

از آغاز شروع فصل سرد سال تاکنون به ۵۷۶ دستگاه اجرایی در سطح استان اخطار داده شده است؛ تاکنون یک‌هزارو ۲۵۱ مورد پایش مصرف گاز در سطح ادارات استان، مراکز آموزشی و فرهنگی، ورزشی، عمومی و غیره انجام شده است.

با توجه به فرا رسیدن ماه سرد سال و افزایش بی‌رویه مصرف گاز و ضرورت استفاده بهینه از این نعمت خدادادی و به جهت جلوگیری از قطع احتمالی آن، وزیر کشور در آذر‌ماه سال‌جاری به استانداران سراسر کشور ابلاغ کرده‌است کلیه دوایر دولتی دمای وسایل گرمایشی خود را در دمای ۱۸ درجه سانتیگراد تنظیم کنند.

طرح پایش مصرف گاز ادارات در استان با هدف شناسایی مشترکین عمومی پر‌مصرف انجام می‌شود؛ در این طرح، اکیپ‌های پایش مصرف شرکت گاز استان، میزان مصرف گاز ادارات، سازمان‌های دولتی و اماکن عمومی را رصد کرده و درصورت بالا بودن مصرف از میزان ابلاغی، در مرحله اول تذکر و اخطار داده می‌شود.

در صورت ادامه عدم توجه به اخطار کتبی و رعایت نکردن دمای رفاه در اماکن عمومی، جریان گاز ادارات پرمصرف قطع می‌شود؛ طرح کنترل و نظارت بر مصرف بهینه گاز‌طبیعی در ادارات و سازمان‌های دولتی با هدف صرفه‌جویی و مدیریت انرژی اجرا می‌شود.

طبق مصوبه جدید دولت، تعرفه گاز برای مشترکینی که در ۳ پله اول مصرف قرار دارند هیچ افزایشی پیدا نکرده، اما برای پله‌های مصرفی چهارم و بالاتر، این تعرفه بصورت تصاعدی افزایش یافته است.

یکی از راهکارهای دولت برای حل مشکل نا‌ترازی گاز در کشور، تعیین ۱۲ پله مصرف و ایجاد روش جدید در تعرفه‌گذاری انجام شده‌است تا از این طریق میزان مصرف گاز را در سراسر کشور مدیریت شود.

مردم نقش اساسی در مصرف بهینه گاز دارند و هر چقدر کمتر مصرف کنند، گاز بیشتری در اختیار صنایع قرار می‌گیرد و از این طریق به رشد واحدهای اقتصادی و تولیدی کشور هم کمک می‌‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *