2024-04-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

کرونا و گوشت های مشکوک ایلام

مریم بشارتی، سردبیر هزارپیشه

با وجود کشتارگاه صنعتی ایلام، تذکرات چند ساله دامپزشکی و بهداشت و از همه مهمتر کرونی مرگبار و کشنده متاسفانه همچنان شاهد کشتارهای غیر مجاز در شرایط کنونی هستیم.

▪️ذائقه مردم ایلام متاسفانه موجب شده است؛ بارها اراده های موجود در ساماندهی بهداشت گوشت ایلام به بن بست اجرایی بخورد و هر روز این خطر بزرگ در بیخ گوش مردم باشد.

و اما این خطر امروز صد برابر شده است؛ و با توجه به ذائقه مردم و اینکه طبیعتا گوشت در سبد نیازهای اولیه مردم است؛ و شیوع ویروس کرونا و از آن مهمتر آمار صعودی و قابل تامل استان در شیوع و فوت مبتلایان؛ شایسته است؛ ستاد استانی مبارزه با کرونا در اسرع وقت ساماندهی این معضل را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.

▪️آماده باش کامل کشتارگاه صنعتی، تست تمام قصابهای مجوزدار و مورد تایید بهداشت، لیست کردن قصابی های مورد تایید و مراکز فروش، ورود قاطع دادستانی، دامپزشکی وبهداشت و همکاری و همراهی ضابطین و اطلاع رسانی گسترده در رسانه های استان؛ از موارد مورد نیاز است که باید در دستور کار قرار گیرد.

کشتار غیر مجاز و غیر بهداشتی در شرایط عادی خلاف قانون و جرم است؛ اما در شرایطی که شیوع ویروس کرونا باعث شده است حتی در مواد بسته بندی شده هم رعایت اصول بهداشتی واجب است؛ قطعا کشتار توسط قصاب هایی که ممکن است آلوده به ویروس باشند؛ رها شدن خونابه ها، وحتی ازدحام مردم برای خرید می توانند بزرگترین تهدیدها برای حفظ جان مردم باشند.

از مردم عزیز تقاضامندیم، در این شرایط تا حد ممکن از مصرف سرانه گوشت خود بپرهیزند؛ و در صورت نیاز از مراکز مورد اعتماد و گوشت ممهور به ناظرین دامپزشکی، گوشت مورد نیاز خود را تهیه کنند.

از دادستان شجاع و مردمی استان که بارها نشان داده است؛ جامع و کامل پیشنهاداتی سازنده ارائه می دهد و همیشه حقوق عامه مردم برای وی در راس امور است؛ اینبار نیز با طرح موضوع در ستاد استانی و تصویب پیشنهاد و صد البته همکاری و همراهی دستگاه های اجرایی با دستور استاندار، این معضل را قبل از بحران مدیریت نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *