2023-03-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

وصول درآمدهای مالیاتی در ایلام۱۰۷ درصد افزایش یافت

رئیس شورای عالی مالیاتی کشور در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام از افزایش درآمدهای مالیاتی این استان خبرداد و گفت: وصول درآمدهای مالیاتی در ایلام۱۰۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم  از ایلام،  محمد مسیحی صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیران کل سابق و جدید استان ایلام به تاثیرات مالیات بر توسعه و اقتصاد کشور اشاره و اظهار داشت: برای تبری از وابستگی به نفت وصول مالیات می تواند به توسعه پایدار کشور منتج شود.

وی با بیان این که، اگر دولت ها با فروش دارایی های زوال ناپذیر همچون مالیات کشور را اداره می کردند آثار وضعی آن در سطح جوامع بسیار کمتر بوده و بهره وری امور نیز افزایش پیدا می‌کرد گفت: تفکری که مالیات را بعنوان یک زیان اجتماعی می داند باید در شیوه و تفکر خود تجدید نظر کند چرا که مالیات نقش موثر دارد.

وی به دوطلبانه بودن پرداخت مالیات بر در آمد و فراهم کردن بستر مناسب سیستمی و فرهنگی برای پرداخت مالیات بعنوان یک وظیفه شهروندی گریزی زد و گفت: نظام مالیاتی اگر به درستی انجام شود به عدالت در درآمد و ثروت منجر خواهد شد.

تلاش دولت سیزدهم برای عدالت در توزیع مالیات‌های وصولی به جهت رفع مشکلات محرومیتی در مناطق کم برخوردار از دیگر موارد مورد اشاره” مسیحی” بود که گفت: عزم دولت سیزدهم بر رفع محرومیت مناطق کم برخوردار و در اجرای این تصمیم و اراده به زودی ۱۰۰ شرکت فعال در استان ایلام مالیات خود را در استان ایلام پرداخت خواهند کرد که این اقدام بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به رفع محرومیت و تکمیل زیر ساخت‌های استان خواهد انجامید.

رئیس شورای عالی مالیاتی کشور به پرداخت ۷۵۰ ملیارد تومان به شهرداری و دهداری‌های استان ایلام در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال پیش رو این مبلغ به ۳۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت.

پایان بخش سخنان”مسیحی” معارفه غلامرضا جنتی به عنوان مدیرکل جدید امور مالیاتی استان ایلام و تشکر و تقدیر از “هیبت اله محسنی مقدم” سرپرست سابق بود.

منبع :https://tn.ai/2745972

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *