2023-11-29

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

هر قدم آواز مرگ می‌رسد از جاده‌ها!

در هرجای این کشور که سفر کنی و آزادراه‌ها و جاده‌های استاندارد و ریل‌ها را طی کنی، از هر طرف که وارد استان ایلام شوی، همزمانی تابلوی خوش‌آمدگویی به استان مصادف است با جاده‌های باریک و غیراستانداردی که پیام‌آور ترس و دلهره هستند!!!

✍دکتر حمید حیدرپناه؛ فعال اجتماعی و رسانه‌ای

در هرجای این کشور که سفر کنی و آزادراه‌ها و جاده‌های استاندارد و ریل‌ها را طی کنی، از هر طرف که وارد استان ایلام شوی، همزمانی تابلوی خوش‌آمدگویی به استان مصادف است با جاده‌های باریک و غیراستانداردی که پیام‌آور ترس و دلهره هستند!!!

حکایت تکراری و تلخ جاده‌های ایلام، همان حکایت همیشگی است؛ جاده‌هایی که بوی مرگ می‌دهند، آن هم در سرزمینی رهاشده که معلوم نیست طی این چنددهه چرا شاهد توسعه زیرساخت‌ها و راههایش نبوده‌ایم؟

دهه‌هاست دم از توسعه می‌زنیم اما نمی‌دانیم که مهمترین زیرساخت توسعه هر سرزمینی راههای استاندارد است!!!

این همه نماینده مجلس، استاندار، مدیر و معاون در دوره‌های متوالی و دولت‌های مختلف آمده‌اند و رفته‌اند؛ اما چرا استان ایلام برخلاف کل کشور  همچنان آزادراه ندارد؟

 آزادراه که رویاست، چرا نقاط حادثه‌خیز  ترمیم نمی‌شود!!؟

ای کاش استاندار محترم و مدیران این دیار به‌جای این‌همه فعالیت‌رسانه‌ای و انعکاس خبرهای دم‌دستی و پیام‌های مناسبتی، تا رسیدن به یک نتیجه قابل‌قبول، تمام تمرکزشان را روی این حوزه مهم بگذارند.

ای‌کاش نمایندگان محترم مجلس، بجای این همه سخنرانی و اقدامات پوپولیستی و نشست‌های کم‌حاصل با وزرا و مدیران کلان، تا حصول نتیجه در وزارت راه‌و‌شهرسازی و سازمان برنامه‌وبودجه خیمه بزنند و فکری اساسی  به‌حال زیرساخت‌های ریلی و جاده‌های استان کنند.

سهم صنایع بزرگ نفت و گاز و پتروشیمی‌های استان در مسئولیت‌های اجتماعی این حوزه چیست که همین جاده‌های استان محل تردد فرسایش‌زای فرآورده‌ها و محصولات درآمدزای آنهاست!!!

⁉️واقعا اولویتی بالاتر از راه و امنیت جانی انسان‌ها وجود دارد؟!

همه‌جای کشور سرشار از آزادراه شده و ریل قطار به دوردست‌ها هم رسیده اما مردم استان ایلام در حسرت راه‌آهن و جاده‌های استاندارد و کم‌حادثه هستند و همچنان موسیقی غمناک مرگ، گوش‌هایشان را می‌خراشد و جگرهایشان را می‌سوزاند!!

حالا از صنعت خودروسازی با آن ارابه‌های مرگ میلیاردی‌ بگذریم که یک معضل ملی است اماجاده‌های ایلام تا کی باید قربانگاه سرمایه‌های ارزشمند این استان باشد؟!

❌مسئولان و متولیان گرانقدر!

کمی بیشتر تامل و اندیشه کنید!!

لطفا اقدام انقلابی و عملیاتی را جایگزین شعار، سخنرانی و وعده کنید!!

آیا صدای جانسوز مادران، پدران، همسران و فرزندان داغدار، قلبتان را نمی‌خراشد؟!

این مردم باید به کجا پناه ببرند؟

این جاده‌ها تا کی قرار است شاهد نوای سوزناک «هی‌رو» مردان و «روله‌روله» زنان این دیار رنج‌کشیده باشند؟!

در پایان باید گفت که مردم از دستگاه قضا و دادستان محترم به عنوان مدعی‌العموم انتظار ورود و بررسی شرایط جاده‌های حادثه‌خیز استان را دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *