2024-07-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

نگاه به سرویسهای مدارس بایستی نگاهی تربیتی باشد

نگاه به سرویسهای مدارس بایستی نگاهی تربیتی باشد
به نام خدا

با آغاز پاییز و فرا رسیدن مهر، صدای هیاهو و شادی دانش آموزان دلنشین ترین صدایی است که به گوش می رسد.ضمن آرزوی سال تحصیلی پربار و سرشار از توفیق برای دانش آموزان و مجموعه آموزش و پرورش، موضوعی که بایستی بیش از پیش به آن توجه شود سرویس مدارس و نحوه نظارت بر آنهاست؛ نظارت بر امنیت و سلامت سرویسهای مدارس بایستی در راس برنامه های آموزش و پرورش باشد.

متاسفانه در گذشته شاهد اتفاقات ناگواری در این زمینه بودیم و گلایه های بسیاری از این بابت وجود دارد.
تعداد زیاد سرنشینها، تصادفات، فوت، آسیبهای جسمانی و روانی و مسایل دیگری که از بیانشان معذوریم ضرورت نظارت بر این حوزه را بیشتر می کند؛ لازم است برای مدارس دخترانه حتی الامکان از رانندگان زن استفاده شود؛ نگاه به سرویس های مدارس بایستی نگاهی تربیتی باشد چرا که سهل انگاری و نداشتن برنامه در این حوزه آسیبهای جبران ناپذیری بر سلامت جوانان و نوجوانان و خانواده های آنان خواهد گذاشت.

بایستی ضمن اجرای طرح ساماندهی سرویس مدارس و بکارگیری رانندگان در قالب شرکتهای حمل و نقل خدمات رسان،نظارت بر رعایت معیارهای لازم برای رانندگان و خودروها از سوی آموزش و پرورش،شهرداری و پلیس راهنمایی و رانندگی تشدید شود.

علاوه بر این موضوع، در جلسه ای که کلیات نرخ کرایه و بهای خدمات سرویس مدارس شهر ایلام در سال تحصیلی ٩٨-٩٧ به تصویب رسید پیشنهاد خوبی نیز مطرح شد.
با توجه به اینکه شهر ایلام در شرایط کنونی و انجام پروژه های عمرانی از نظر دسترس پذیری وضعیت مناسبی ندارد بدیهی است تا مهیا شدن شرایط مطلوب برای عبور و مرور افراد، دسترسی به حمل ونقل عمومی و تسهیل رفت و آمد در معابر عمومی وظیفه شورای اسلامی شهر و شهرداری است؛ برای جبران بخشی از حقوق شهروندان پیشنهاد شد که تعداد ٢٢ دستگاه اتوبوس از سوی شهرداری به صورت رایگان به سرویس مدارس اختصاص داده شود.
ان شا الله در جلسه آتی شورای اسلامی شهر ایلام این پیشنهاد خوب به رای گذاشته شده و مورد تایید اعضا قرار بگیرد؛ تا از این طریق به کاهش ترافیک و تسهیل عبور و مرور و ترویج فرهنگ استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کمک شود.

مریم جانبخشی
عضو شورای اسلامی شهر ایلام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *