2023-03-31

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

نرخ سود تسهیلات قرض الحسنه افزایش نخواهد یافت

نرخ سود تسهیلات قرض الحسنه افزایش نخواهد یافت

 

مصوبه اصلاح نرخ سود سپرده و تسهیلات بانکی از امروز (۱۱ بهمن‌ماه) در شبکه بانکی اجرا می‌شود و بر اساس آن نرخ سود تسهیلات قرض الحسنه تغییری نخواهد داشت.

 

به گزارش ایرنا، بانک مرکزی به وعده خود مبنی بر استفاده از ابزارهای سیاست پولی برای کنترل تورم عمل کرده و نرخ سود بانکی را افزایش داد.

 

شب گذشته این مصوبه توسط بانک مرکزی به شبکه بانکی ابلاغ و مقرر شد این مصوبه از امروز اجرایی شود.

 

در این مصوبه آمده است نرخ سود تسهیلات عقود غیرمشارکتی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی حداکثر ۲۳ درصد و نرخ سود مورد انتظار عقود مشارکتی قابل درج در قرارداد میان بانک‏‏/موسسه اعتباری غیربانکی با مشتری معادل ۲۳ درصد تعیین شد.

 

به گفته معاون اقتصادی بانک مرکزی بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، نرخ سود تسهیلات قرض‌الحسنه تغییری نخواهد داشت و تابع شرایط گذشته خواهد بود اما نرخ سود تسهیلات سرمایه در گردش و سایر تسهیلات که پیش از این ۱۸ درصد بود به ۲۳ درصد می‌رسد.

 

پیمان قربانی تاکید کرد چنانچه بانک‌ها ملزم به رعایت مصوبه هستند و چنانچه تخطی کنند، برخورد انتظامی از سوی بانک مرکزی به عنوان نهاد ناظر بانک‌ها انجام می‌دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *