نخستین کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی ایلام راه اندازی شد   به گزارش هزارپیشه و به نقل از ایرنا مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از راه‌اندازی نخستین کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی این استان خبر داد.   فرزاد شریفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از راه اندازی نخستین کتابخانه تخصصی […]

 

نخستین کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی ایلام راه اندازی شد

 

به گزارش هزارپیشه و به نقل از ایرنا مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام از راه‌اندازی نخستین کتابخانه تخصصی میراث فرهنگی این استان خبر داد.

 

فرزاد شریفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از راه اندازی نخستین کتابخانه تخصصی حوزه میراث فرهنگی در محل قلعه والی شهر ایلام خبر داد و افزود: این کتابخانه تخصصی در حوزه میراث فرهنگی با برخوردار بودن از بیش از ۲ هزار جلد کتاب در محل قلعه تاریخی ولی واقع درشهرایلام راه‌اندازی شده است.

 

وی بیان کرد: کتب‌های موجود در این کتاب‌خانه اغلب با موضوعات باستان‌شناسی، مردم‌شناسی، ادبیات، معماری، مرمت، تاریخ، هنرهای سنتی و صنایع‌دستی، گردشگری است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام یادآور شد: برای رفع نیاز دانشجویان و پژوهشگران همچنین پژوهش‌های انجام شده در حوزه‌های کاری میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در این کتاب‌خانه به معرض دید علاقه‌مندان گذاشته شده است.

 

شریفی اضافه کرد: در این کتاب‌خانه امکان دست‌یابی علاقه‌مندان و پژوهشگران به بخشی از منابع مکتوب مهیا شده است.

 

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ایلام هدف از راه‌اندازی این کتاب‌خانه را افزایش منابع مکتوب در زمینه‌های تحقیق و پژوهش علوم مرتبط با میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی عنوان کرد.