2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

مزایای بیمه زنان خانه ‌دار…

▪️سهیلا ملکشاهی در گفت و گو با کانال خبری هزارپیشه در ایلام، اظهار داشت: بهره مندی احاد جامعه از امکانات بیمه‌ای و توسعه بیمه و تسری آن به مشاغل آزاد به خصوص زنان خانه‌دار را در اولویت نخست اداره کل تامین اجتماعی استان ایلام قرار گرفته است.

▪️مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: بیمه زنان خانه ‌دارموجب می‌شود تا زنان خانه‌دار بتوانند از تسهیلات بیمه‌ای برای آینده خود بهره گیرند.

▪️وی افزود: نرخ حق بیمه ١۴ درصد (١٢ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت بعد از بازنشستگی، نرخ حق بیمه ١۶درصد (١۴درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی و فوت قبل و بعد از بازنشستگی و نرخ حق بیمه ٢٠ درصد (١٨ درصد سهم بیمه شده و ٢ درصد سهم دولت) شامل بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی است که درصورت اقدام زنان خانه دار می‌توانند از تسهیلات آن استفاده کنند.

▪️ملکشاهی با اشاره به این که زنان دارای ۵۰ سال تمام می‌توانند با تحویل درخواست و انعقاد قرارداد نسبت به بیمه و استفاده از این تسهیلات استفاده کنند خاطر نشان کرد: زنان بالای ۵۰ سال بشرط دارا بودن سابقه بیمه قبلی واجد شرایط استفاده از بیمه زنان خانه دار می‌شوند.

▪️مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام گفت: برای استفاده از خدمات زنان خانه دار از بیمه زنان خانه‌دار کلیه شعب و نمایندگی‌های اداره کل تامین اجتماعی در ساعت اداری آماده پذیرش در خواست زنان خانه‌دار برای استفاده از این خدمت تامین اجتماعی در جهت رفاه زنان خانه‌دار استان ایلام هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *