2024-03-01

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از آغاز ساز و کار اخراج نیروهای آمریکا خبر داد

فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از آغاز ساز و کار اخراج نیروهای آمریکا خبر داد
عبدالکریم خلف
فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق از آغاز ساز و کار لازم برای اخراج نیروهای خارجی از جمله نظامیان آمریکا از این کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المسله، عبدالکریم خلف، سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق امروز (دوشنبه) در کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: دولت عراق ساز و کاری را برای اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور آغاز کرده است، طوری که فعالیت نیروهای ائتلاف بین‌المللی به مشاوره، تجهیز و آموزش محدود شده و نیروهای مسلح آن از عراق خارج خواهند شد.

وی افزود: دولت عراق فعالیت زمینی و هوایی ائتلاف بین‌المللی را محدود کرده و به آنها اجازه فعالیت نمی‌دهد.

خلف ادامه داد: آمریکایی‌ها بدون اطلاع فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق عملیاتی انفرادی انجام دادند و حملات اخیر آمریکا “حماقتی” بود که نمی‌توان در مقابل آن سکوت کرد.

سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق همچنین تصریح کرد، قاسم سلیمانی، سردار نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران میهمانی بود که نمی‌توان او را هدف قرار داد چراکه حضور او (در عراق) مربوط به خود این کشور است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره به تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به تحریم کردن عراق گفت: تهدید شدن عراق از سوی ترامپ صحیح نیست و دولت عراق از نظر اقتصادی با آمریکا همکاری خواهد کرد. چند کشور با اعمال تحریم‌ بر عراق مخالفت کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *