2023-12-09

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

عزم جدی استانداران ایلام و واسط عراق برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین

‍ ‍ ⭕ عزم جدی استانداران ایلام و واسط عراق برای برگزاری باشکوه مراسم اربعین

استاندار ایلام در سفر به استان واسط عراق:

● پیش بینی می شود قریب ۳ میلیون زائر از ایلام و مرز بین المللی مهران وارد عتبات عالیات شود/تفاهم نامه بازگشایی مرز چنگوله-شهابی اجرایی شود/لازم است در ایام اربعین تمهیدات ویژه متناسب با فصل گرم سال اندیشیده شود/ پذیرش زوار از مرز مهران بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته باشد/نرم افزار راهنما در اختیار زوار ایرانی در پایانه زرباطیه قرار گیرد/لازم است پهنای باند اینترنت عراق برای زوار توسعه یابد/پیشنهاد می شود در ایام اربعین صادرات و واردات از طریق مرز چیلات‌ و هلاله شمالی صورت پذیرد

 

 

📲| به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام،  حسن بهرام‌نیا روز جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ در صدر هیئت اقتصادی و سیاسی به استان واسط عراق سفر کرد و در نشست مشترک با دکتر جمیل المیاحی که با حضور دکتر آل صادق سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق برگزار شد، ضمن تسلیت ایام حزن انگیز محرم ابراز امیدواری کرد که نتایج این سفر منتج به تسهیل هرچه بیشتر در سفر زوار به عتبات عالیات شود.

 

وی در ادامه با تشکر از میزبانی خوب استاندار واسط عراق گفت: خداوند متعال را شاکر و سپاسگزاریم که عتبات عالیات را در عراق و ثامن الحجج علیه السلام را در ایران گذاشت تا امروز مرکز توجه مسلمانان جهان باشد.

 

استاندار ایلام با اشاره به اینکه دشمنان دو کشور و در راس آنها آمریکایی‌های جنایتکار راضی به برگزاری مراسم باشکوه اربعین نیستند، تاکید کرد: لذا دو کشور بزرگ و دوست ایران و عراق بایست تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر کنگره عظیم اربعین حسینی علیه‌السلام بکار ببندند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه ایام اربعین امسال مصادف با گرم‌ترین ماه سال است، گفت: بنابراین لازم است تمهیدات و توجه ویژه ای به ضروریات این فصل سال به ویژه در مقابل گرما در دو طرف مرز شود.

 

بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به اینکه در زمینه تهیه آب به ویژه آب برای زوار در پایانه زرباطیه از آب شرب استفاده خواهیم کرد، اضافه کرد: در این راستا لازم است در ورود رانندگان و تانکرهای حمل آب به تعداد ۳۰ تانکر آب در روز برای پایانه زرباطیه همکاری و مساعدت لازم صورت گیرد.

 

وی افزود: در این زمینه برای جلوگیری از معطل شدن زوار در هوای گرم تقاضا داریم پذیرش زوار نیز بصورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته باشد.

 

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که پیش بینی می شود قریب ۳ میلیون زائر از ایلام و مرز بین المللی مهران وارد عتبات عالیات شود اظهار داشت: از این رو درخواست افزایش گیت های خروجی به ۲۵ گیت داده ایم.

 

وی در ادامه از همتای خود خواستار تهیه نرم افزار راهنما برای ورود زائران به عراق شد و گفت: همچنین خواستار افزایش پهنای باند اینترنت در این کشور برای زوار هستیم.

 

بهرام‌نیا در ادامه خواستار ایجاد تمهیدات لازم برای جلوگیری از قطعی برق در پایانه زرباطیه شد و گفت: همچنین با توجه به تردد قابل توجه زوار لازم است فضای بزرگترین برای جابجایی وسایل زوار در پایانه زرباطیه در نظر گرفته شود.

 

وی در ادامه گفت: همچنین لازم است در این پایانه مکان مناسبی برای گم شدگان در نظر گرفته شود

 

 

نماینده عالی دولت در استان ایلام با عنوان این مطلب که تمام تلاش ما برای برگزاری یک اربعین امن و قانونمند است، اضافه کرد: در این راستا انتظار همکاری همه جانبه از طرف عراقی نیز داریم.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه در ایام اربعین ورود مواد غذایی در پایانه زرباطیه ممنوع است خواستار تسهیل در ورود مواکب ایرانی در این منطقه شد.

 

بهرام‌نیا در ادامه با اشاره به اینکه ۱۵ روز قبل از اربعین و ۵ روز بعد از اربعین مرز تجاری مهران برای صادرات و واردات کالا بسته می شود پیشنهاد داد: در این ایام از طریق مرز چیلات‌ و هلاله شمالی کار صادرات و واردات صورت پذیرد.

 

استاندار ایلام در ادامه از ایجاد درب خروجی جدید در پایانه مرزی مهران خبر داد و گفت: اما لازم است درب قبلی برای مواقع اضطراری همچنان وجود داشته باشد.

 

وی در ادامه خواستار نشست های هفتگی فرمانداران مهران و بدره و مدیر پایانه های مهران و زرباطیه برای هماهنگی بیشتر تا ایام اربعین شد.

 

بهرام نیا در ادامه ضمن تشکر از سفر چند ماه گذشته استاندار واسط عراق به ایلام گفت: در این سفر تفاهم نامه هایی که برای دو کشور با توجه به اشتراکات دینی و فرهنگی مهم هستند ایجاد شد که لازم است به سرانجام برسند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه یکی از این تفاهم‌نامه‌های مهم پیگیری گشایش مرز چنگوله (شهابی) است، خواستار اجرایی شدن آن شد و گفت: زیرساخت‌های مرز چنگوله در ایران و مهران ایجاد شده است و لازم است طرف عراقی نیز این مهم را در دستور کار خود در آن طرف مرز قرار دهد.

 

وی افزود: گشایش این مرز می تواند سطح مراودات و مبادلات بین دو استان و کشور را ارتقا دهد.

 

استاندار ایلام در پایان این نشست گفت: اینجا لازم است از مردم عراق که میزبان واقعی زوار عتبات عالیات هستند تقدیر و تشکر داشته باشم و امیدوارم با تکمیل زیرساخت‌های لازم در مسیر اربعین شاهد زیارتی سهل و شیرین برای زوار باشیم.

 

 

 

‍ ایران آماده همکاری کامل با کشور عراق در برگزاری مراسم باشکوه اربعین است

سفیر جمهوری اسلامی ایران در نشست مشترک استانداران ایلام و واسط عراق:

● در حال حاضر سه مرز زمینی برای ورود زوار به عتبات عالیات باز است

 

 

📲| به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، آل صادق در نشست مشترک استانداران ایلام و واسط عراق گفت: خدا را شاکریم که یک بار دیگر توفیق خدمت به زوار اربعین حسینی علیه‌السلام خواهیم داشت.

 

وی در ادامه گفت: امسال انشاءالله اربعین داغی خواهیم داشت هم به دلیل گرمای هوای و هم به دلیل اینکه مردم ایران دو سال از منزیارت اربعین حسینی محروم بوده‌اند.

 

وی افزود: با هماهنگی دولت عراق و وزیر کشور در حال حاضر سه مرز زمینی کشور برای ورود زوار به عراق باز است.

 

سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با اشاره به اینکه هم‌اکنون مرز شلمچه و چزابه و مهران باز است اضافه کرد: همچنین تا پانزده محرم مرز خسروی نیز باز خواهد شد تا فشار بر مرز مهران و زرباطیه را کاهش دهیم.

 

وی در ادامه گفت: مرز مهران و زرباطیه مرز ترانزیتی است و در این راستا لازم است در تردد زوار تسهیل ایجاد شود.

 

آل صادق با اشاره به اینکه استاندار کوت جهش خوبی در راستای توسعه استان ایجاد کرده است، اضافه کرد: تقاضا داریم با توجه به فصل گرما، وسایل نقلیه فراهم شود و برای کنترل سرعت مطمئنه رانندگان ضمن نصب علایم لازم رانندگی، استقرار پلیس در جاده نیز انجام شود.

 

وی در ادامه گفت: از اول صفر زیارت اربعین شروع می شود و امکانات ما برای خدمات دهی به زوار از ۲۵ محرم از مرزها وارد کشور عراق می شوند.

 

سفیر ایران در عراق در ارتباط تهیه اتوبوس در ایام اربعین گفت: از طرف ایران هزار دستگاه اتوبوس برای انتقال زوار تامین خواهد شد و همزمان هلال احمر نیز آماده خدمتگزاری به زوار است.

 

وی در ادامه با عنوان این مطلب که ایران آمادگی کامل دارد با کشور عراق در برگزاری باشکوه مراسم اربعین همکاری کند، گفت: بایست تلاش کنیم بیمارستان صحرایی در زرباطیه نیز راه اندازی شود.

 

 

 

‍ ‍ استاندار ایلام در دیدار با استاندار کربلا:

 انشاءالله در ایام اربعین بیش از ۳ میلیون زائر را از مرز مهران به کربلا بدرقه خواهیم کرد

استاندار کربلا:

● مردم کربلا مشتاقانه منتظر پذیرایی از زوار حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام هستند

 

 

📲| به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، دکتر حسن بهرام‌نیا در ادامه برنامه‌های سفر به کشور عراق پس از دیدار با استاندار واسط عراق شامگاه جمعه ۱۴ مرداد ۱۴۰۱ با نصیف الخطابی استاندار کربلا دیدار و گفتگو کرد.

 

استاندار ایلام در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از دیدار با استاندار کربلا گفت: انشاءالله در ایام اربعین بیش از ۳ میلیون زائر را از مرز مهران به کربلا بدرقه خواهیم کرد.

 

بهرام‌نیا در ادامه گفت: امیدوارم با فراهم سازی بستر مناسب در کشور عراق این زیارت بعنوان یک خاطره خوب در اذهان زوار ایرانی باقی بماند.

 

در ادامه این دیدار نصیف الخطابی استاندار کربلا ضمن خوشامدگویی گویی به استاندار ایلام و هیئت همراه به کربلا گفت: همه ما در تلاش هستیم که امکانات و زیرساخت‌های لازم برای استقبال از زوار فراهم سازیم و در این میان مردم کربلا نیز مشتاقانه منتظر پذیرایی از زوار حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در دهه اول محرم و ایام اربعین هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیشترین زوار ایرانی از طریق استان ایلام و مرز مهران به عتبات عالیات و کربلا مشرف می شوند، اضافه کرد: در این زمینه ستادهای مختلفی با حضور مسئولان ارشد عراق در کربلا و استان واسط برای خدمت رسانی به زوار تشکیل شده است.

 

در پایان این دیدار که در ساعت پایانی شب انجام شد مقرر گردید که روز شنبه یک دیدار دیگر بین استانداران ایلام و کربلا برگزار شود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *