2023-03-31

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

عراق و فرانسه توافقنامه همکاری های راهبردی امضا کردند

عراق و فرانسه توافقنامه همکاری های راهبردی امضا کردند

 

 

تهران- ایرنا- عراق و فرانسه پنجشنبه شب با هدف توسعه افق همکاری‌های میان دو کشور در زمینه‌های مختلف، توافقنامه شراکت و همکاری های راهبردی امضا کردند.

 

به گزارش روز جمعه ایرنا از رسانه‌های عراقی، این توافقنامه در جریان دیدار یک روزه محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق به پاریس و دیدار وی با “امانوئل مکرون” رئیس جمهوری فرانسه صورت گرفته است.

 

السودانی در صفحه توئیتری خود پنجشنبه شب نوشت: دقایقی پیش من به همراه دوستم رئیس جمهوری مکرون توافقنامه شراکت راهبردی را امضا کردیم که نقشه راهی برای توسعه افق‌های همکاری میان دو کشور در زمینه‌های مختلف است.

 

وی ادامه داد: همگونه که ترسیم کردیم و در برنامه دولت بغداد نیز برنامه ریزی کردیم، به همکاری با دوستان برای شراکت‌های جدی که اصلاحات اقتصادی، توسعه پایدار را برای عراق تأمین کند، ادامه خواهیم داد.

 

السودانی در رأس یک هیأت بلندپایه روز پنجشنبه برای گفت وگو درخصوص توسعه همکاری میان بغداد و پاریس راهی فرانسه شد.

 

دفتر اطلاع رسانی نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای که خبرگزاری “واع” این کشور منتشر کرد اعلام کرد که السودانی در این دیدار علاوه بر دیدار با مکرون، با شماری از مقامات دیگر فرانسوی و نیز نماینده‌های شرکت‌ها و بخش بازرگانی این کشور دیدار خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *