2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

شیرینی‌ها عامل کبد چرب هستند نه چربی‌ها

شیرینی‌ها عامل کبد چرب هستند نه چربی‌ها

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با تاکید بر این که عامل اصلی کبد چرب زیاده‌روی در مصرف شیرینی‌ها هستند نه چربی‌ها، گفت: پرخوری و کاهش فعالیت بدنی افراد منجر به بروز عارضه کبـد چرب می‌شود.

سیدکاظم کاظمینی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که کبد چرب در سالیان اخیر به معضل بزرگ سلامت جوامع تبدیل شده است، گفت: علت اصلی این معضل نیز مانند بسیاری از بیماری‌ها، پرخوری و کاهش فعالیت‌های بدنی در افراد است، ضمن این که مردم باید این مسئله را بدانند که عامل اصلی بروز کبد چرب نه مصرف چربی‌ها بلکه زیاده‌روی در مصرف شیرینی‌هاست.

وی اصلاح سبک زندگی افراد را اولین گام در بهبود کبـد چرب عنوان کرد و گفت: چند عامل مهم اما ساده در بهبود بیماران کبد چرب تاثیر قابل توجهی دارد که این عوامل عمدتاً شامل سر وقت غذا خوردن، تشنه نماندن، پرهیز از پرخوری و پرهیز از درهم خوری هستند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد استفاده از عرقیجات گیاهی کاسنی و شاه‌تره را به عنوان یک روش درمانی توصیه شده در فرهنگ عامیانه اعلام کرد ولی در این باره هشدار داد: مصرف بی‌رویه و بی‌اندازه هر نوع داروی گیاهی نیز ممکن است باعث بروز عوارض ناخوشایندی برای افراد شود.

کاظمینی بهترین راهکار برای درمان کبـد چرب را ورزش روزانه خواند و گفت: اصلاح سبک غذا خوردن به خصوص آهسته جوییدن نیز از مهمترین و اساسی‌ترین راهکارها توصیه شده برای درمان کبد چرب است ولی در عین حال نیز مردم باید اصل مصرف به اندازه و درست غذا را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *