هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
  true
  true
  شکایت بیش از هزار بیمه شده از اجرای ناقص طرح حذف دفترچه بیمه/ تفاهم نامه جدید با وزارت بهداشت امضا شد

  مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی خبر داد؛

  شکایت بیش از هزار بیمه شده از اجرای ناقص طرح حذف دفترچه بیمه/ تفاهم نامه جدید با وزارت بهداشت امضا شد

   

  غفاری گفت: با اجرای طرح حذف دفترچه بیمه از ابتدای اسفند ماه، هزار و ۵۰۰ مورد شکایت از سوی بیمه شدگان دریافت کردیم.

  شهرام غفاری مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره مشکلات بیمه شدگان هنگام مراجعه به مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی بدون دفترچه بیمه، اظهار کرد: با اجرای طرح حذف دفترچه بیمه از ابتدای اسفند ماه، هزار و ۵۰۰ مورد شکایت از سوی بیمه شدگان دریافت کردیم که در پذیرش مشکل داشتند و نصف این تعداد شکایت‌ها از تهران بود.

   

  مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی گفت: برای حل این مشکل تفاهم نامه‌ای را دو روز گذشته با وزارت بهداشت امضا کردیم و معاونان وزارت بهداشت به مدیران و روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی هم ابلاغ کردند و قرار شد دیگر شاهد چنین مشکلاتی برای بیمه شدگان نباشیم.

   

  غفاری با اشاره به اینکه قانون حذف دفترچه بیمه و اجرای نسخه نویسی الکترونیک را وزارت بهداشت به سازمان تأمین اجتماعی ابلاغ کرده بود که از اول خرداد اجرا کنیم، ادامه داد: وقتی این طرح از اول اسفند اجرا شد شاهد بودیم که فرآیند‌های تعریف شده در طرح تغییر یافته‌اند، به همین دلیل مجدد جلسه گذاشتیم تا صحبت‌ها به روز و وظایف هر دستگاه مشخص شود.

   

  وی گفت: طی این تفاهم نامه وزارت بهداشت تمامی دانشگاه‌های علوم پزشکی را مکلف کرد تا زمانی که نسخه نویسی الکترونیک اجرا نشده است بدون دفترچه، بیمه شده را بپذیرند، گفت: در این شرایط ،دیگر یک مورد از عدم پذیرش بیمه شدگان تامین اجتماعی هم بدون دفترچه از سوی مراکز درمانی طرف قرارداد مورد پذیرش نیست.

   

  مدیرکل درمان غیر مستقیم سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه از طرف برخی داروخانه‌ها مشکل داشتیم، گفت: در حال حاضر ۹۵ درصد داروخانه‌ها همکاری می‌کنند، اما مواردی بودند که همکاری نمی‌کردند و به دنبال این هستیم که حتی یک مورد هم دیگر شاهد نباشیم.

   

  غفاری با بیان اینکه این طرح در سطح ملی است و گستره کشوری دارد، خاطرنشان کرد: وجود این مشکلات جزیی از طرح است، به نظر می‌آید با امضای تفاهم نامه جدیدی که با وزارت بهداشت داشتیم این موضوع کاملا حل شده و اگر موردی مشاهده شد تخلف آن مرکز درمانی است.

   

   

  true
  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true