2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

شورای شهر کار را تمام کند؛ استاندار آمد، شهردار می‌آید؟!

مجید بگ‌نظری؛ روزنامه‌نگار و استادیار دانشگاه

بالاخره و پس از فراز و فرودهای نفس‌گیر “حسن بهرام‌نیا” ۵۷ساله متولد نهاوند همدان دیروز یکشنبه ۳۰ آبان‌ماه ۱۴۰۰ بعنوان استاندار ایلام معرفی شد.

جدا از تحصیلات و تجارب مرتبط بهرام‌نیا که امید است حرکت استان ایلام تحت مدیریت ایشان به سمت و سوی توسعه ولو نسبی باشد، آنچه بیشتر اهمیت دارد گذار مدیریت استان از موقعیتی بلاتکلیف از ابتدای دولت سیزدهم به وضعیتی پایدار و پایان دادن به تمامی گمانه‌زنی‌ها و اخبار ضد و نقیضی بود که هر روز و ساعت در مورد استاندار ایلام منتشر می‌شد.

ما هم امیدواریم رقبای درون‌جناحی دیروز وی نیز بپذیرند که دیگر بهرام‌نیا استاندار ایلام است و به ضرورت کنار گذاشتن اختلافات گذشته به هر شکل و بهانه‌ای و اولویت‌بخشی به منافع جمعی تمامی ایلامیان واقف باشند.

اگرچه با تاخیر اما تا بدینجای کار و با انتصاب استاندار یکی از دغدغه‌های اخیر و مباحث روز مردم و بویژه فعالان سیاسی، اجتماعی و اقتصادی استان توسط دولت خاتمه یافت، دیگر مشکلی که تاکنون شهروندان ایلامی از آن رنج می‌برند وضعیت بلاتکلیف مدیریت شهری و انتخاب شهردار آتی ایلام می‌باشد؛ معضلی که در این مدت صدای اکثریت مردم و حتی نوذری استاندار ایلام را نیز درآورد تا جائیکه در جلسه هفته گذشته خود با اعضای شورای شهر مرکز استان از آنها خواست ظرف یک هفته مدیریت شهرداری ایلام را از بلاتکلیفی خارج و نسبت به معرفی شهردار اقدام نمایند.

امروز دوشنبه پایان مهلت یک‌هفته‌ای استاندار است و قاطبه مردم نیز انتظار دارند تا هرچه زودتر و به دور از حاشیه‌های معمول و مرسوم این چند وقت، شورائیان با تمکین به رای اکثریت متعهدانه و مسئولانه شهردار ایلام را انتخاب نمایند تا شهروندان، مجموعه کارکنان و مدیران میانی شهرداری و خصوصا کارگران زحمتکش آن را از این سرگردانی ویرانگر خارج نمایند.

اینکه چه کسی در نهایت شهردار ایلام شود شاید در نگاه اول چندان مهم نباشد، اما انتخاب فردی که بتواند با تعامل و ارتباط سازنده با مسئولین ارشد استانی و کشوری، با تخصص، تعهد و خلاقیت اوضاع نابسامان شهر و شهرداری را بهبود بخشد، مطالبه‌ی بحق شهروندان ایلامی است.

امیدواریم نمایندگان محترم مردم در شورای شهر به هر تدبیری با پایبندی به قانون و در راستای لبیک به خواسته موکلان خویش عصر امروز دوشنبه اول آذرماه ۱۴۰۰ با انتخاب و معرفی شهردار ایلام به این بلاتکلیفی آزاردهنده پایان دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *