2023-06-01

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

شورای شر بی برنامه و شهر بدون شهردار

ایرج مقدم؛ صاحب امتیاز و مدیر مسئول رسانه مجازی هزارپیشه

اعضای شورای ششم شهر ایلام از زمان انتخاب تا کنون همیشه حاشیه ساز بوده اند و نه تنها حرکت مثبتی از آنها مشاهده نشده، بلکه روند عادی مدیریت شهری را نیز بهم ریخته اند.

می توان گفت شهر ایلام تنها مرکز استانیست که انتخاب شهردار آن قربانی بی تدبیری و سهم خواهی اعضای شورای شهر آن شده و بیش از سه ماه است، که شهر ایلام با هزاران مشکلات بدون شهردار اداره می شود.

بعد از هزاران حرف و حدیث پیرامون انتخاباتی کثیف و نامشروع و تایید بحث بر انگیز انتخاباتی که عالم و آدم آنرا کثیف ترین انتخابات می دانستند؛ و با هزاران ترفند و رایزنی پشت پرده و زد و بند و مهمانی در خانه باغ ها تایید؛ و در پی آن کشمکش های اعضا شروع شد و با چندجلسه غیبت برخی اعضا و دروغ های متوالی و اخبارهای ضد و نقیض نهایتا چند نفر را پشت پرده امتیاز بندی کرده و در نهایت خالق منصوری را به عنوان سرپرست معرفی شد.

و پس از جلسات غیر رسمی و رایزنی های ایلی و قبیله ای و هزاران ترفند و تغییر موضع یکی از اعضا، نهایتا زور آقایان سهم خواه ایلی چربید و طالب صادقیان به عنوان شهردار با چهار رای موافق انتخاب شد.

عملکرد صادقیان را در این مطلب به قضاوت نمی گذاریم، اما خبرها از این حکایت داشت که حتی قبل از این انتخاب به اعضا شورای شهر عدم تایید صلاحیت صادقیان اعلام شده بود؛ اما اعضا سهم خواه سرنوشت شهر را نادیده گرفته و با انتخابی که سرنوشتش معلوم بود، سرنوشت شهر و شهرداری و شهروند را نادیده گرفته و قربانی نگاه خاص و ایلی آقایان شد.

و در نهایت گزینه منتخب تایید صلاحیت نشد؛ و آقایان بجای شفاف سازی واعلام رسمی، ابلاغیه رسمی را از مردم پنهان کرده و بعد از اعلام رسانه هزارپیشه اداره کل امور شهری استانداری خبر هزارپیشه را مبنی بر رد صلاحیت صادقیان تایید کرد.

و اکنون بعد از حدود سه ماه بلاتکلیفی شهر ایلام بدون شهردار اداره می شود؛ و منصوری که به عنوان سرپرست فعالیت می کند، هنوز وضعیت خود را نمی داند و در حقیقت بدون کوچکترین اراده و برنامه فقط شهرداری را از ایجاد بحران نجات داده است.

بدهی های بیشمار ومیلیاردی شهرداری ایلام که توسط سرپرست آن اعلام شد و تعویق حتی پرداختی حقوق کارکنان شهرداری هم تاثیری بر احساس مسئولیت آقایان شورای شهر نداشته و در حقیقت هنوز به هنوز هیچ حرکت مثبتی از این اعضا مشاهده نشده است.

وضعیت آسفالت بسیار بد خیابان ها و کوچه ها، انسداد بیشتر معابر توسط پیمانکاران و نورچشمی ها، عدم مدیریت زباله ها و نخاله ها، هدررفت آب بیشتر بلوارها، توقف بیشتر پروژه ها، حقوق معوق کارکنان، بلاتکلیفی طلب کاران شهرداری و…. تلنگری است برای هر وجدان بیدار و حتی شهروندانی که هیچ مسئولیتی ندارند؛ و در کنار آن بی تفاوتی محض مسئولان استانی، استانداری، نماینده ها، دستگاه های نظارتی و به ویژه بی تدبیری شورای شهر نشان می دهد که برای این آقایان همه چیز مهم است جز شهر و شهروند…

می طلبد اعضای شورای شهر بیش از این سرنوشت مردم را به تمسخر نگرفته و با بی مسئولیتی و نگاه غالب ایلی و سهم خواهی شهر ایلام را بدون شهردار نگذارند و اگر خیر آنها به این شهر نمی رسد، حداقل بیشتر از این شر نرسانند و به تعبیری شورای شهر را شورای شر نکنند.

بدون تردید این عملکرد ضعیف و بی تدبیری محض نمی تواند با مصاحبه های دروغین و کوچه‌گردی و عکس گرفتن از بازدید و… جبران شود و مردم به درستی می فهمند و این را هم می دانند که تا این لحظه این شورا کوچکترین منفعتی برای آنها و شهرشان نداشته است.

به اعضای شورای شهر توصیه می شود؛ که هرچه سریعتر و در اولین فرصت بدون نگاه ایلی و سهم خواهی و غیبت بازی و بی تدبیری و بی مسئولیتی و کاغذبازی و اتلاف وقت سرنوشت شهر ایلام را مشخص نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *