2024-07-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

شم اقتصادی چیست و چگونه می توان شم اقتصادی خود را بالا برد؟

شم اقتصادی چیست و چگونه می توان شم اقتصادی خود را بالا برد؟
دنبال کردن اخبار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز کمک میکند طی شناخت از بازار، قیمت شکست های تجاری خود را کاهش دهید و در خرید و فروش ها یا سرمایه گذاری های خود موفق تر عمل کنید.

شم اقتصادی چیست؟
شم اقتصادی مجموعه ای از مهارت هاست که به ما کمک میکند یک ثروت مثبت، مستمر و مطمئن را ایجاد کنیم. اگر کاری کردید که تنها امروز شرایط مالیتان خوب باشد، به هیج عنوان کافی نیست. بلکه باید به یک شرایط مستمر و دائمی برسید. یکسری اصول و قانون های پول درآوردن وجود دارند که قواعد و قوانین نانوشته کسب و کار نامیده می شوند.

صاحبان شم اقتصادی از هیچ پول میسازند و آنرا بکار می گیرند تا باز پول تولید کند. در حالیکه اشخاص معمولی جامعه در اسارت باورهای نادرست تمامی عمر برای پول کار میکنند . و منتظرند تا اتفاقی بیفتد تا حالشان خوب شود. بررسی های گوناگون نشان میدهد اشخاص دارای شم اقتصادی این الگوها را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از یک یا چند نفر از اشخاص تاثیرگذار زندگیشان آموخته اند. خانواده، دوست ها و خصوصا جامعه، چه بسیارند پیشقراولان شم اقتصادی که در خانواده هائی عامی متولد می شوند ولی با تمرین و تجربه اندوزی شامه اقتصادیشان را قدرتمند نموده اند.

تفکرات ثروتمندانه، سبب احساسات ثروتمندانه میشود و هرچقدر حس ثروتمندی داشته باشید زندگی شما با خلق مهلت های جدیدتر رو به رو میشود.

آین راند، میگوید:ثروت محصول توانایی انسان در تفکر است.

آدمایی که اندیشه ثروتمندانه دارند، از نخبه های درسی و یا نابغه هایی که می بینید نیستند، اختلاف عمده آنها دراین است که نسبت به اکثریت جامعه متفاوت فکر کردند.

آدمایی که ثروتمند شدند این موفقیتشان را یک پاداش الهی نمیدانند بلکه به این ایمان دارند که ثروت آفرینی یک مهارت است و یک مهارت قابل یادگیری است…

خیلی کلی میتوانیم بگوییم شم اقتصادی یک مدل فکری و یک روش رفتاری است که به ایجاد، حفظ و توسعه ثروت ما را سوق میدهد.

کسانی که دارای شم اقتصادی هستند به این فکر می کنند که از نقطه صفر پول بسازند یعنی از هیچ پول ساختن در حالیکه آدمهای معمولی به این مسئله فکر می کنند که برای پول کار کنند و این یکی از باورهای اشتباه است.

توصیه افرادی که ثروتمند شدند این است که از داشتن آرزوهای بزرگ هراسی نداشته باشید، در این عصر و زمان افراد را از روی بزرگی آرزوهایشان ارزیابی میکنند .

اشخاص به ۲ گروه ثروت افرین و ثروت جو تقسیم میشوند:
۱. اشخاص ثروت افرین کسانی هستند که ثروت های بزرگ ایجاد میکنند و تنها ۹% از اشخاص جامعه را شامل میشوند . این اشخاص خصوصیت هایی مانند جسارت و پشتکار و اراده، اعتماد به نفس، قابلیت ریسک پذیری، حس آینده نگری، مهارت کار گروهی، خلاقیت و نوآوری و از همه مهم تر قابلیت تولید پول را دارا میباشند .

۲. اشخاص ثروتجو که ۳۹% اشخاص جامعه را تشکیل می‌دهند افرادی عجول، مقلد، محافظه کارند که به دنبال حجم پول بالا هستند و در تولید پول مدیریت لازم را ندارند. این اشخاص مبنای مشکلات و ناتواناییهای خود را بی‌پولی و عدم امکانات مالی مطلوب تلقی میکنند .

ما در فضایی تربیت شدیم که صرفا به دنبال گرفتن پول هستیم نه تولید پول. قابلیت تولید پول برای هر کس منحصر به فرد است. یکی از مهم ترین روشهای ایجاد پول قابلیت ایجاد رابطه مؤثر و شبکه های ارتباطی است که در اصطلاح عامیانه باندبازی گفته میشود .

خصوصیت هایی مانند جستجوگری، ابتکار، به روز بودن،مدیریت منبع های انسانی، قابلیت متقاعد کردن اشخاص، سخت کوشی و خستگی ناپذیری از قابلیت های اشخاص در پول درآوردن هستند. فرمول طلایی ثروت، عرضه راهکارهایی برای برطرف کردن نیازهای مردم با کم ترین قیمت و بالاترین کیفیت است. بدین ترتیب درصورتی که به دنبال ثروت و پول درآوردن هستید باید قابلیت های تولید پول را بشناسید و آن ها را در راستای تولید ثروت مثبت بکار ببرید.

براساس مطالعات و تحقیقات به عمل آمده، مهمترین فرمول کار بزرگان کسب و کار را می توان به شرح ذیل بیان نمود:
۱. حیف است توسعه کسب و کار به یک نقطه محدود شود.

۲. خوشبینی ، خیرخواهی، خوشرویی و خوشحالی ابزار کار من هستند.

۳. راستگویی، ایمان، درست‌کاری، سعی، کار زیاد، عقل سلیم راهنمای من هستند.

۴. این رسالت به دوش من گذاشته شده که جامعه را یک گام به جلو ببرم.

۵. من باید مدام ارامش داشته باشم و از دردسر کنار بکشم.

۶. من باید همیشه اول باشم، یا حداقل جز برترین ها باشم.

۷. سهمی از شرکت را به مدیران خود واگذار کردن .

۸. نگه داشتن احترام کسی که با او داد و ستد داریم.

۹. قبل از هر تصمیم در کمال خونسردی باید جنبه های گوناگون کار را سنجید و بعد تصمیم محکمی گرفت.

می توان با چند راه حل ساده دیگر شم اقتصادی خود را تقویت کرد:
کاهش هزینه های اضافی

افرادی که شم اقتصادی دارند معمولاً به دنبال هزینه های اضافی نیستند و به عبارتی دقیقتر هزینه های اقتصادی خود را به حداقل می رسانند.

بررسی اخبار اقتصادی

دنبال کردن اخبار سیاسی، اجتماعی و اقتصادی روز کمک میکند طی شناخت از بازار، قیمت شکست های تجاری خود را کاهش دهید و در خرید و فروش ها یا سرمایه گذاری های خود موفق تر عمل کنید.

کارت نکشیدن

یکی از کارهایی که افرادی با شم اقتصادی بالا انجام می‌دهند این است که به راحتی کارت نمی کشند. این مسئله کمک میکند اشخاص ذکر شده متوجه قیمت خریدهای خود شده و حساب بانکیشان یک دفعه خالی نشود.

خرید بجای فروش!

شاید کلمه خرید یاداور ولخرجی باشد. ولی افرادی با شم اقتصادی بالا بجای خرید موارد غیرضروری اول پس‌انداز میکنند و بعد مبادرت به خرید مواردی مانند ملک میکنند . ولی به این راحتی ها حاضر نمی شوند خریدهای خود را بفروشند.

+منبع: بیتوته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *