2024-07-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

سهمیه کنکور حذف می شود؟

فارس من| غلامی: سهمیه‌های کنکور در مجلس و شورای عالی انقلاب فرهنگی اصلاح می‌شود
وزیر علوم در پاسخ به تعدد مراجع تصمیم‌گیر درباره سهمیه‌های کنکور گفت: سهمیه‌هایی که مصوب مجلس را دارند در مجلس و سهمیه‌هایی که مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را دارند در همین شورا مطرح و اصلاح شوند.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من در خواست کردند که شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح ساماندهی سهمیه‌های کنکور را بررسی کنند.

منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که لایحه پیشنهادی وزارتخانه‌های علوم و بهداشت برای ساماندهی و کاهش سهمیه‌های کنکور به مراجع تصمیم‌گیر متعددی مربوط می‌شود و این طرح چگونه باید قانونی و اجرایی شود، اظهار داشت: لایحه‌ای که اخیرا از سوی وزارت علوم و بهداشت مطرح شده است، فعلا در حد پیشنهاد است و در پاسخ به گلایه‌ها و نگرانی‌ها بابت انواع سهمیه‌ها در کنکور پیشنهاد شده است.

وی ادامه داد: این پیشنهاد در سطح اول باید در دولت تصویب شود و پس از تصویب در دولت به مجلس خواهد شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری گفت:‌ مصوبات متعددی در مورد سهمیه‌های کنکور وجود دارد که مراجع تصمیم‌گیر در این باره متفاوت بوده‌اند و برخی مصوبات مربوط به مجلس و برخی مربوط به شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

غلامی افزود: با توجه به متفاوت بودن مراجع صدور مصوبه مواردی که مصوبات مجلس را دارد، طبیعی است که باید در مجلس اصلاح شوند و سهمیه‌هایی که مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند باید در این شورا مطرح شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *