2024-05-18

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

سهمیه استخدامی دادگستری استان ایلام از ابتدا تا اکنون و نتایج ثبت نام و بررسی ها

سهمیه استخدامی دادگستری استان ایلام از ابتدا تا اکنون و نتایج ثبت نام و بررسی ها

▪️تغییر و تحول در دستگاه قضایی استان کاملا محسوس و در چندسال اخیر شاهد پیشرفت های چشمگیری در تمام ابعاد در این دستگاه بوده ایم.


▪️بدون تردید مدیریت مدیری توانا به عنوان رییس کل دادگستری استان به نام محمد رزم اصلی ترین عامل این پیشرفتها بوده است؛ و نمیتوان توسعه کمی دادگاه ها حتی در مراکز بخشها و بالابردن کیفیت عمرانی و فیزیکی اماکن و تاسیسات این دستگاه در استان که کاملا محسوس است؛ نادیده گرفت.


▪️تاسیس دفاتر قضایی، توسعه خدمات الکترونیکی و سامانه های پیشرفته، تسریع در پروسه های دادرسی و پررنگ شدن فعالیت های فرهنگی از جمله پیام های آموزشی با ماهیت پیشگیری از جرائم، و همچنین بالارفتن آمار صلح و سازش در پرونده های شوراهای حل و اختلاف نمونه های بارز موفقیت دستگاه قضا در استان بوده است.


;در چند ماه گذشته ورود و برخورد قاطع دادستانهای استان به ویژه خسروی زاد و مجموعه معاونین و جانشین وی با جرائم و متخلفین و دفاع به معنای واقعی از حقوق عامه مردم باعث شده است؛ نگاه مردم و افکار عمومی عملکرد این دستگاه را در استان کاملا مثبت ببینند و ضریب امنیت اجتماعی بطور ملموسی افزایش یابد.
▪️سفر رییس دستگاه قضایی به استان در دیماه ١٣٩۶ و مصوبات پرباری که با همت رییس کل و مجموعه معاونین در این سفر رقم خورد یک انقلاب بی نظیر در مدیریت این مجموعه رقم زد.
▪️یکی از چندین مصوبه این سفر اخذ مجوز استخدام و بکارگیری حدودا ٢۵٠ نفر از فرزندان این استان بود؛ که در نوع خود بی نظیر و در تاریخ استان نیز بدون سابقه است.
✅در پی انتشار آگهی عمومی در دیماه ١٣٩٧ و متعاقب آن ثبت نام عموم واجدین شرایط جهت تکمیل کادر قضایی به مدت ۵ روز کاری بیش از ٢ هزار و ٧٠٠ نفر با مراجعه به معاونت دادگستری استان فرم خواظهاری مربوطه را پر و خواهان بکارگیری شدند.
▪️بر اساس اخبار واصله پیامک دعوت به ارائه مدارک برای برخی از اعضا ثبت نام شده ارسال و تا کنون خبری رسمی در مورد نحوه گزینش و تعداد مشمولین منتشر نشده است؛ و بخاطر اطلاع رسانی عمومی بر آن شدیم اخبار تکمیلی را از معاونت منابع انسانی پیگیر شویم.


▪️سید علی نوربخش که از قضات خوشنام و در سالهای گذشته به عنوان قاضی برتر کشوری شناخته شده است و هم اکنون به عنوان منابع انسانی دادگستری و معاون قضایی رییس کل دادگستری استان مشغول به خدمت است؛ را برای تشریح و توضیح انتخاب کردیم و با وی مصاحبه ای انجام گرفت که مشروح توضیحات این مقام قضایی به شرح زیر است؛
سید علی نوربخش گفت: درسال ١٣٩۶ و متعاقب مصوبات سفر رییس دستگاه قضا به استان ایلام و تلاشهای ستودنی دکتر رزم رییس کل دادگستری استان یک سهمیه استخدامی ٢۵٠ نفره جهت تکمیل کادر منصب قضا به استان ایلام اختصاص یافت و بعد از مصوبه تا کنون تلاش شبانه روز داشته ایم که این سهمیه با رعایت تمام مواد قانونی و ضوابط استخدامی درون سازمانی به سر انجام برسد و این فرصت استثنایی برای فرزندان این استان و فارغ التحصیلان حقوق از دست نرود و در چندین سفر، رییس کل و مجموعه معاونین پیگیر این مصوبه شده و تا کنون نیز توفیقات خوبی حاصل شده است.
▪️نوربخش افزود: در مرحله اول کار اطلاع رسانی با مکاتبه با دانشگاه ها و حوزه های علمیه و مراکز آموزشی انجام گرفت و در طی یک فراخوان فرم خود اظهاری تحویل متقاضیان داده شد و متقاضیان صرفا بر اساس فرم مربوطه شرایط تحصیلی و معدل فارغ التحصیلی خود را اعلام کردند و در این مرحله بیش از ٢ هزارو ٧٠٠ نفر فرم خوداظهاری را پر و در حقیقت مرحله اول ثبت نام انجام گرفت.

▪️معاون منابع انسانی دادگستری استان ادامه داد: در مرحله بعد تمام فرم ها را که در اصل خود اظهاری بودند و فعلا راست آزمایی نشده بودند به قوه قضاییه در تهران ارسال و کسب تکلیف نمودیم و در تهران با اعلام چند آیتم ممیزی حدودا ۵٠٠ نفر انتخاب شدند.
▪️نوربخش با اشاره به اینکه اصلی ترین شرط انتخاب ۵٠٠ نفر در این مرحله از سوی مرکز، بومی بودن آنها برای استان ایلام بوده است افزود: علاوه بر بومی بودن، برای طلاب و متقاضیان حوزوی سطوح ٣ و ۴ بدون شرط معدل و در سطح ٢ شرط معدل حداقل ١٧ بود؛ و برای دانشگاهیان، فارغ التحصیلان دکتری و دانشجویان دکتری بدون شرط معدل و کارشناسی ارشد با معدل حداقل ١٧ و مقطع کارشناسی نیز حداقل معدل ١٨ بوده است.
▪️نوربخش گفت: در مرحله بعد کار اطلاع رسانی برای ۵٠٠ نفر که با رعایت داشتن شرایط مذکور انتخاب شده بودند با سامانه پیامکی انجام گرفت و به این تعداد نفر پیامک به تلفن های همراهی که موقع ثبت نام معرفی کرده بودند ارسال شد و از آنها خواسته شد مدارک خود را بر اساس اظهارات اولیه جهت راست آزمایی و تکمیل پرونده به دادگستری استان در موعد مقرر تحویل دهند.

▪️نوربخش در مورد افرادی که نتوانسته اند پیام اطلاع رسانی را دریافت کنند؛ گفت: اگر فرد واجد شرایط پس از ارسال پیامک به هر علت موفق به ارائه مستندات لازم جهت تکمیل پرونده ثبت نامی نگردیده، قصوری متوجه دست اندر کاران دستگاه قضایی نمی گردد.


▪️نوربخش تشریح کرد: در مرحله آخر، مدارک مشمولین اخذ و راست آزمایی انجام گرفت؛ و برابر ضوابط و شرایطی که ذکر شد؛ تمامی فارغ التحصیلان دکتری و دانشجویان دکتری و طلاب سطح ٣ و ۴ حوزه های علمیه و همچنین کارشناسان ارشد دارای معدل بالای ١٧ با احراز بومی بودن استان ایلام به تعداد ٢۴٢ نفر انتخاب و ٨ نفر نیز دارای مدرک کارشناسی حقوق با اولویت معدل ١٨ به بالا در سبد نهایی انتخاب قرار گرفته و ٢۵٠ پرونده به معاونت منابع انسانی دستگاه قضا ارسال و هم اکنون منتظر دستور بعدی مرکز هستیم و مراحل نهایی شامل گزینش و مصاحبه در مراحل نهایی انجام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *