2024-06-21

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

سقز در چهلم مهسا امینی

گزارش فارس از حوادث امروز سقز و تهران در چهلم مهسا امینی

فارس نوشت:

جمعی از مردم سقز امروز با حضور در آرامستان ایچی بر مزار مهسا امینی حاضر شدند و شعار «ژن ژیان آزادی» سر دادند. در بین خودروهایی که خود را به سقز رسانده بودند، پلاک‌هایی از شهرستان‌های بانه، دیوان‌دره،‌ سنندج و مریوان وجود داشت.

از ساعت ۱۲ آرام آرام بخشی از حاضران در این تجمع از آرامستان خارج شدند. بخشی از جمعیت در مسیر برگشت با سر دادن شعار‌هایی و با آتش زدن چند لاستیک و سطل زباله، ضمن مسدود کردن بلوار سقز به بانه، با نیروهای انتظامی درگیر شدند و ماموران  با شلیک گاز اشک‌آور آنها را متفرق کردند.

در ادامه بخشی از جمعیت متفرق‌شده تلاش کردند از مسیری فرعی به سمت فرمانداری سقز حرکت کنند که با حضور نیروهای پلیس موفق به این کار نشدند. همزمان در نقاطی دیگر مانند میدان قدس و میدان قوخ تجمعات کوچکی شکل گرفته بود که پس از حضور نیروهای انتظامی متفرق شدند. در حال حاضر شهر سقز در آرامش کامل بوده اما اینترنت با اختلال مواجه است.

خیابان‌های مرکزی شهر تهران هم فضای ملتهبی را پشت سر گذاشتند. در برخی دانشگاه‌ از جمله دانشگاه تهران تجمع‌هایی با حضور دو طیف دانشجویان برگزار شد که تا بعدازظهر به طول انجامید.

بیرون از خیابان‌های دانشگاه، از جمله در خیابان انقلاب، مردم با پوشیدن لباس مشکی حضور پررنگی داشتند و رفت‌و آمدها در پیاده‌روهای خیابان انقلاب از ظهر به بعد، شکل ملتهبی به خود گرفت. به دنبال آن، مغازه‌هایی که باز یا نیمه‌باز بودند، به طور کامل تعطیل شدند.

عابران در پیاده‌روهای خیابان انقلاب اغلب با سکوت در رفت‌و آمد بودند که به‌دنبال شکسته شدن این فضا و سر دادن شعارهایی از سوی برخی از آنها، ماموران انتظامی با ابزارهای در اختیار خود، سعی در پراکنده کردن جمعیت داشتند.

بوق‌های ممتد خودروها در خیابان انقلاب ، آتش زدن زباله‌های جمع‌شده در پیاده‌روها در نبود سطل‌های زباله و استنشاق گاز اشک‌آور از مشخصات شاخص فضای ملتهب عصر امروز خیابان انقلاب تا چهارراه ولیعصر بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *