هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  شنبه - ۲۹ خرداد - ۱۴۰۰  
  true
  true
  سردرگمی اصحاب رسانه ایلام در دسترسی به اخبار موثق نمایندگان استان در مجلس

  ‍ 💢💢سردرگمی اصحاب رسانه ایلام در دسترسی به اخبار موثق نمایندگان استان در مجلس

  رسانه‌ها تا کی بایداخبار مربوط به نمایندگان را از همراهان انتخاباتی آنها جویا شوند؟!

  ✍به قلم فرشته سنجیده مدیر مسئول طلیعه زاگرس

   

  ❇️قریب به نه ماه است از شروع آغاز به کار مجلس یازدهم میگذرد، و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، هنوز یک منبع موثق برای ارائه دیدگاهها و ارتباط با مردم در فضای رسانه‌ای و مجازی ندارند.

   

  ❇️این مسئله، کار اصحاب رسانه را نیز در رسانه‌ای کردن اخبار نمایندگان مشکل کرده است، به طوری که برای پی بردن به یک منبع موثق خبری در مورد نمایندگان، ابتدا به دنبال واقعیت داشتن آن باید کلی از وقت خود را به این قضیه اختصاص دهند.

   

  ❇️آیا نمایندگان نمی‌خواهند در این زمینه اقدامی انجام دهند، و اصحاب رسانه را از این سردرگمی در بیاورد؟

   

  ❇️چرا باید رسانه ها اخبار مربوط به نمایندگان را از همراهان آنها در زمان انتخابات جویا شوند؟

  این حق مردم است که از منابع معتبر و موثق، در جریان اخبار مربوط به نمایندگان و اقدامات آنها قرار گیرند، اما مثل اینکه نمایندگان مردم در استان، هنوز در جریان این مهم قرار نگرفته‌اند که حداقل با این کار نه تنها رسانه‌ها که امکان برقراری راحت‌تر مردم هم با آنها فراهم می‌شود.

   

  ❇️ارتباط نمایندگان مردم ایلام با اهالی حوزه انتخابیه‌شان امری ضروری برای شفاف سازی عملکردشان درخانه ملت است و نیاز است تا روابط عمومی‌های دفاتر خود را برای ایجاد و حفظ ارتباط با رسانه‌ها جهت انعکاس عملکردشان فعال کنند.

   

  ❇️اما از آغاز به کار مجلس کنونی تا حال متاسفانه سردرگمی اصحاب رسانه‌ها و مردم در بدست آوردن نکته نظرات آنان و اطلاع از مواضعشان در خصوص مسایل مطروحه در مجلس شورای اسلامی همچنان به قوت خود باقیست و هنوز نماینده‌ای را نیافته‌ایم که در ایلام درصدد ایجاد این پل ارتباطی باشد.

   

  ❇️بدیهی است نقص در این اصل باعث خواهد شد تا در آستانه انتخابات آتی مجلس نمایندگان اقدام به صرف هزینه‌های گزاف جهت توجیه افکار عمومی کنند و این در حالیست که می‌توان با انتشار خبرهای رسمی در منابع خبری معتبر و قانونی این هزینه ها را کاهش داده و مردم را نسبت به عملکرد خود آگاه ساخت.

   

  ❇️آن چه در این باید به آن از سوی روابط عمومی دفترهای نمایندگان توجه شود پرهیز از سر خوردن به دامان کانال‌های خبری بدون مجوز و به اصطلاح ما روزنامه نگاران زرد است.

   

  ❇️نمایندگان همچنین از قرار گرفتن در چالش‌های مطبوعاتی واهمه نداشته باشند چرا که این چالش ظرفیت خود آنان در اداره کرسی مردم حوزه انتخابیه را به خود آنان نیز اثبات می‌کند.

   

  ❇️یادآوری این نکته نیز ضروری است که ترس از رسانه‌های محلی و اکتفا به خبرگزاری ای مرکز و خانه ملت نه تنها فرقی به حالشان در کسب اعتماد عمومی نخواهد داشت بلکه انگشت اتهام مرکزگرایی را نیز به سمت آنان نشانه می‌رود.

   

  ❇️امیدواریم تا در آستانه سال جدید نمایندگان محترم با برپایی نشست‌های خبری با رسانه‌های قانونی استان گزارشی قانع کننده از عملکردهای خود در مجلس را ارایه کنند.

   

  true
  برچسب ها :

  این مطلب بدون برچسب می باشد.

  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true