2024-04-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

سازمان خصوصی سازی تکلیف کشتارگاه ایلام را تعیین کند

▪️معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ایلام از سازمان خصوصی سازی خواست که با توجه به رکود کاری کشتارگاه صنعتی ایلام نسبت به تعیین تکلیف ان اقدام کند.
▪️ایوب درویشی روز دوشنبه در نشست بررسی وضعیت کشتارگاه ایلام اظهار داشت: با توجه به مطرح بودن درخواستبرای فعال سازی کشتارگاه از طرف بخش خصوصی ، لازم است که سازمان خصوصی سازی برای مذاکره و تسریع در واگذاری آن اقدام کند.
▪️وی، خواستار برخورد قاطع با خریدار قبلی کشتارگاه ایلام شد و گفت: خریدار مدت ۱۸ ماه است که به تعهدات خود عمل نکرده از ان جمله حقوق کارگران را پرداخت نکرده است.
▪️درویشی از دستگاه قضا خواست که با خریدار کشتارگاه ایلام که در روند سلامت غذایی مردم و عدم اجرای تعهدات تخلف کرده، برخورد کند.
▪️وی ادامه داد: در شرایطی که همه مسوولان استان پای کار بودند و دستگاه ها برای جمع آ وری گوشت غیر بهداشتی بسیج شدند خریدار در اوج فعالیت کشتارگاه را تعطیل کرد.
▪️معاون استاندار ایلام گفت: سازمان خصوصی سازی باید کمیته ای بگذارد و وضعیت اموالی که از این شرکت برداشته شده، مشخص شود.
▪️وی اظهار داشت: در صورت جدیت و نظارت مستمر سازمان خصوصی سازی این وضعیت ایجاد نمی شد.
▪️درویشی گفت: میزان مصرف استان بر اساس ظرفیت این کشتارگاه جوابگو‌نیست باید با بازاریابی و مدیریت مناسب بتوان این کشتارگاه را راه اندازی کرد.
▪️وی افزود: با همراهی کارشناسان باید وضع موجود مشخص شود و سرمایه گذاران جدید با همراهی سازمان خصوصی سازی در کمترین زمان این کشتارگاه تعیین تکلیف شود.
مجتمع کشتارگاه صنعتی ایلام در چند سال گذشته با رکود فعالیت ونوسان کاری مواجه شده است.
▪️این مجتمع با ظرفیت اسمی ۱۰۰۰ راس دام سبک و ۱۰۰ دام سنگین در یک شیفت، یکی از پنج کشتارگاه بزرگ آسیا و بزرگترین کشتارگاه صنعتی کشور است که با محوریت کشتار برای پنج استان ایلام ، کرمانشاه، لرستان، سنندج و خوزستان سال ۱۳۷۵ توسط رییس جمهور وقت افتتاح شد .
▪️این کشتارگاه شامل قسمت‌های سالن کشتار صنعتی در ۲ خط همزمان گاوی و گوسفندی ، سردخانه، دیگ بخار، تبدیل ضایعات، تصفیه خانه، اصطبل ۲۴ ساعته، ساختمان اداری ، ساختمان رفاهی، منبع آب مهمانسرا ، انبار مرکزی، اصطبل های روباز و سالن بسته‌بندی است.
▪️سردخانه شامل پنج سالن زیر صفر و بالای صفر و تونل انجماد و سالن سردخانه نگهداری ۱۸ درجه زیر صفر است و در قسمت تبدیل ضایعات ، خون کشتار شده به پودر خون و گوشت‌های ضبط شده و اندام‌های اصلاح شده از لاشه‌ها و لاشه‌های معدوم شده به پودر گوشت تبدیل می‌شود.
▪️تصفیه خانه شامل حوضچه‌های هوازی و بی‌هوازی‌ ، لحن تصفیه اولیه و ثانویه و کلر زنی است.
▪️این کشتارگاه چندین بار به سازمان خصوصی‌سازی جهت واگذاری رفته که در نهایت ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ در اقساط بلند مدت به فروش رسید و خریدار آن ظاهرا یک وام بلند مدت به مبلغ ۲ میلیارد ریال جهت راه‌اندازی از بانک کشاورزی دریافت کرده و کشتارگاه در ۲۰ قسط با پرداخت هر ۶ ماه یک قسط واگذار شده است.
▪️این واگذاری کاملا قانونی بوده و با نظارت سازمان خصوصی‌سازی و نمایندگان قانونی شرکت پشتیبانی امور صورت گرفته است،
▪️کشتارگاه با حدود ۲۱ سلاخ ۱۳ نیروی فنی و خدماتی و در مجموع با ۳۴ نیرو واگذار شد و خریدار متعهد شده که تا پایان قرارداد، هیچکدام از نیروها اخراج نشوند و پایان قرارداد نیروها نیز ۳۰ آذر ۱۳۹۶ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *