2023-03-24

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

زنان خانه دار با پوشش بیمه ای آینده خود را تضمین کنند.

▪️سهیلا ملکشاهی در گفت‌وگو با خبرنگار هزارپیشه گفت: پوشش بیمه‌ای زنان خانه‌دار متناسب با وضعیت جامعه هدف در سه نرخ بیمه‌ای قابل واریز است؛ با اجرای بیمه زنان خانه‌دار در استان زنان خانه دار اینده روشنی را در پیش رو دارند.

▪️مدیرکل تامین اجتماعی استان با اشاره به ضرورت اطلاع‌رسانی در این‌باره توسط رسانه‌ها تاکید کرد: بسیاری از زنان خانه‌دار از این موضوع بی‌اطلاع بوده و شناختی از چگونگی اجرای آن ندارند که با اطلاع‌رسانی به جامعه هدف می‌توان تعداد بیشتری از زنان استان را تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارد.

▪️وی عنوان کرد: زنان خانه‌دار می‌توانند در قالب این طرح با پرداخت سهم بیمه‌ای ١٢، ١۴ و ١٨ درصدی از خدمات درمانی و بازنشستگی برخوردار شوند.
ملکشاهی گفت: متقاضیان می‌توانند در قالب سه نرخ قرارداد منعقد کنند که این سه نرخ شامل “بیمه بازنشستگی”، “بیمه بازنشستگی و فوت” و نیز “بیمه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی” است.

▪️وی در مورد سه نرخ بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار خاطرنشان کرد: در ارتباط با بیمه بازنشستگی هر فرد ماهانه یک میلیون ٣٢٠ هزار ریال حق بیمه،‌ در مورد بیمه بازنشستگی و فوت هر فرد ماهیانه یک ملیون ۵۶٠ هزار ریال و در ارتباط با بیمه بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی هر فرد ماهیانه دو میلیون و ۵٠ هزار ریال حق بیمه پرداخت می‌کند.

▪️مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام ابراز کرد: زنان خانه‌داری که کمتر از ۴۵ سال سن دارند، می‌توانند به سازمان تامین اجتماعی مراجعه کرده و با انعقاد قرارداد از شرایط بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار بهره‌مند شوند.

▪️وی افزود: اگر زن خانه‌داری بیشتر از ۵۰ سال سن داشت به شرطی که دارای سوابق بیمه‌ای قبلی بوده باشد می‌تواند تحت پوشش بیمه بازنشستگی زنان خانه‌دار قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *