هزارپیشه بروزترین رسانه مجازی استان ایلام
ssssssssss
 • خانه
 • موضوعات
 • انتخابات
 • کانال
  ×

  منوی بالا

  منوی اصلی

  دسترسی سریع

  اخبار سایت

  true
  true

  ویژه های خبری

  true
      امروز  یکشنبه - ۵ بهمن - ۱۳۹۹  
  true
  true
  رسیدگی درمانی به جامعه ایثارگری اولویت اصلی بنیاد ایلام است

  رسیدگی درمانی به جامعه ایثارگری اولویت اصلی بنیاد ایلام است

  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از اعزام گروه های جهادی درمانی به مناطق محروم جهت انجام پایش سلامت ایثارگران خبر داد و اظهار کرد: حفظ سلامت جامعه ایثارگری در هر شرایطی از اهمیت بسیاری برخوردار است و همواره رسیدگی به وضعیت درمانی این قشر عزیز اولویت اصلی بنیاد ایلام بوده است.
  رسیدگی درمانی به جامعه ایثارگری اولویت اصلی بنیاد ایلام است
  به گزارش ایثار از ایلام؛ اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در گفتگو با ایثار با تاکید بر شان و منزلت والای جامعه ایثارگری، گفت: جامعه معزز شاهد و ایثارگر، گنجینه ای از خاطرات و روایت های دوران پر افتخار دفاع مقدس هستند که حضور آنان در جامعه همواره مایه برکت و یادآور رشادت‌ ها و جانفشانی هایی است که در راه عزت و اقتدار ایران اسلامی صورت گرفته است.
  وی با اشاره به اهمیت پایش سلامت ایثارگران، اظهار کرد: حفظ سلامت جامعه ایثارگری در هر شرایطی از اهمیت بسیاری برخوردار است و همواره رسیدگی به وضعیت درمانی این قشر عزیز اولویت اصلی بنیاد ایلام بوده است.
  مدیرکل بنیاد ایلام تصریح کرد: بنیاد ایلام همواره برنامه‌های مختلفی در حوزه سلامت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران اجرا کرده است که پایش سلامت یکی از این برنامه ها بوده است.
  وی افزود: در شرایط حال حاضر که شیوع ویروس کرونا مشکلات بسیاری را نه تنها برای کشور عزیزمان بلکه برای سراسر دنیا به وجود آورده است، اهمیت طرح پایش سلامت کاملاً مبرهن است، به خصوص آنکه یکی از اصلیترین گروه های در معرض خطر در مقابل این ویروس منحوس، افراد دارای بیماری های زمینه ای و کهولت سنی هستند، از این رو می توان گفت درصد زیادی از جامعه معزز ایثارگری نظیر والدین و همسران معظم شهدا جز این گروه قرار دارند.
  رئیس شورای استانی مجتمع فرهنگی ورزشی و توانبخشی ایثار استان ایلام در ادامه صحبت های خود از اعزام اعزام گروه های جهادی درمانی به مناطق محروم جهت انجام پایش سلامت ایثارگران خبر داد و گفت: پس از رایزنی ها و برنامه ریزی های بسیار و با همت بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام، هفته گذشته تیم تخصصی پزشکی در قالب یک گروه جهادی درمانی جهت اجرای طرح پایش سلامت به شهرستان کم برخوردار و تازه تاسیس هلیلان اعزام شد.
  اسدالله تولیده تصریح کرد: این تیم تخصصی پزشکی متشکل از فوق تخصص ارتوپدی، متخصص داخلی، پزشک عمومی، فیزیوتراپیست، پرستار و داروخانه سیار بود.
  وی با بیان علل انتخاب شهرستان هلیلان به عنوان مقصد این گروه، افزود: شهرستان تازه تاسیس هلیلان، یکی از مناطق کمتر برخوردار استان ایلام است که جامعه معزز شاهد و ایثارگر ساکن در آن منطقه به دلیل بعد مسافتی و فاصله زیاد تا مرکز استان و همچنین کمبود امکانات در حوزه سلامت، با مشکلات بسیاری روبرو هستند که به همین دلیل، توجه و رسیدگی بیشتر به این منطقه و یا سایر مناطق استان که دارای موقعیت و شرایط مشابه هستند اهمیت زیادی دارد.
  مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام از تداوم اجرای این طرح در سایر نقاط محروم استان خبر داد و خاطر نشان ساخت: در اجرای این برنامه از ظرفیت کادر درمانی و توانبخشی درمانگاه ایثار بهره گرفته شده و همچنین بسیج جامعه پزشکی استان و قرارگاه پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی شهرستان هلیلان نیز در این طرح با بنیاد ایلام همکاری داشتند.
  تولیده با اشاره به اینکه خانواده های معظم شهدا و ایثارگران به صورت ویزیت در منزل توسط تیم پزشکی مورد معاینه گرفتند، گفت: در مدت حضور گروه جهادی درمانی در شهرستان هلیلان وضعیت جسمی بیش از ۴۰ نفر از جامعه معزز شاهد و ایثارگر این شهرستان مورد بررسی پزشکان قرار گرفت. همچنین در اقدامی ایثارگرانه تیم پزشکی اعزامی جهت ویزیت عمومی در درمانگاه مرکزی شهر هلیلان حضور یافتند و تعداد ۲۳۰ نفر از اهالی این منطقه را نیز مورد معاینه قرار دادند.

  true
  true
  true
  true

  شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

  - کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
  - آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

  
  true