2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

رسالت اصلی رسانه‌ها نقد و انتقاد است…

گزیده ای از سخنان سردار شاکرمی فرمانده مردمی سپاه استان ایلام با رسانه هزارپیشه؛ در مورد رسالت انتقادی رسانه ها و وظیفه جوابگویی مسئولین

سردار شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام:

رسالت اصلی رسانه‌ها نقد و انتقاد است.

گزیده ای از سخنان سردار شاکرمی فرمانده مردمی سپاه استان ایلام با رسانه هزارپیشه؛ در مورد رسالت انتقادی رسانه ها و وظیفه جوابگویی مسئولین:

موضوع مطالبه‌گری یک موضوع جدی است؛ و در هر عرصه‌ای نقد منصفانه شده و از مسئولان کار خواسته شده است ما در آن حوزه نتیجه گرفتیم و شاهد رشد و بالندگی بوده ایم.

در موضوعات اجتماعی همچون قلیانی ها که مکانهایی برای تجمع جوانان هستند؛ نیز باید رسانه‌ها ورود و کار فرهنگ سازی لازم انجام دهند.

در حوزه خانواده که متاسفانه مسئولین امر غافل مانده اند و شاهد آسیب های اجتماعی هستیم؛ باید رسانه ها ورود کنند و از مسئولین مطالبه گری نمایند.

برای رسانه ها نهاد و یا مسئول نباید فرقی داشته باشد؛ و از همه مسئولین در همه رده ها باید مطالبه گری جدی انجام شود؛ و همه نهادها موظف به پاسخگویی مطالبات مردم و رسانه ها هستند.

رسانه‌ها علاوه بر رسالت ذاتی باید بر اساس انسانیت در بحث غزه ورود کنند و جنایت رژیم غاصب اسرائیل را محکوم نمایند و تعداد عمده رسانه‌های استان در این مبحث متأسفانه غافل مانده و حمایت مورد انتظار را از مردم فلسطین انجام نداده و نمره قبولی نگرفتند.

کنار آمدن و کوتاه آمدن رسانه‌های استان در مقابل مسئولین اصلاً و ابدا قابل قبول نیست؛ و دلیلی منطقی برای این کوتاه آمدن وجود ندارد؛ و یک رسانه سالم باید همواره منتقد باشد و منتقد بماند.

گزارش عملکرد مسئولین مثلاً در بازار و قیمت‌ها زیباست اما وضعیت رضایت بخش نیست و این نقش رسانه‌هاست که این موارد را پیگیری کنند.

رسانه ابزار ما برای فائق آمدن بر مشکلات است و رسانه در حقیقت زبان مردم است و برای مردم کار می‌کند و دلسوز مردم هستند و هر آنچه می‌نویسند برای مردم است و نباید رسانه‌ها کم انگیزه شوند.

اگر رسانه‌ها رسمی از مسئولین کار بخواهند و انتقاد کنند خود همین مطالبه‌گری بهترین کنترل کننده در مقابل فساد است.

گارد گرفتن و تقابل یک دستگاه اجرایی و یا یک مسئول در مقابل مطالبه‌گری رسانه‌ها ناشی از به خطر افتادن منافع و جایگاه اداری آنها است.

رسالت اصلی رسانه‌ها نقد و انتقاد است و متاسفانه در موارد متعددی شاهد دور زدن  و فرار مسئولین از جوابگویی منطقی در برابر مطالبه گری رسانه ها هستیم.

تمام مسئولین در هر جایگاهی در جمهوری اسلامی باید تنشان بلرزد و همواره خود را در فشار رسانه‌ها ببینند و جوابگوی مردم و رسانه ها باشند؛ چون مسئولیت قبول کرده و مسئول به جوابگویی هستند.

بنده شاکرمی نوعی چنانچه نتوانم در سپاه مدیریت و فرماندهی درستی داشته باشم باید منطقی جایگاهم را به فردی شایسته‌تر واگذار نمایم؛ و فرصت خدمت صادقانه را از دیگر فرزندان شایسته این مرز و بوم نگیرم.

مطالبه‌گری رسانه‌ها یک آرمان مقدس است و در مواردی هم شاهد بودیم که برخی از رسانه‌ها متاسفانه با سازش با مسئولین به این آرمان خیانت می‌کنند که این خیانت در چشم ما پنهان نیست؛ و رسانه های رسمی و مورد تایید باید در این مورد نیز سکوت نکنند و فرصت سواستفاده را از رسانه نماها و رسانه های فاسد بگیرند.

متاسفانه تعدادی از مدیران ما پوست کلفت شده‌اند یعنی نبض کار را در دست گرفته ولی حرفه‌ای مدیریت نمی‌کنند و رسانه‌ها باید با انتقادات به جا اجازه ندهند مدیران پوست کلفت شده و محافظه‌کاری کنند.

مردم برای حفظ این نظام خون ریختند و از ما انتظار خدمت دارند و نباید با  شعار دادن الکی و بی‌مسئولیتی به خون شهدا خیانت کنیم.

الحمدلله نظام جمهوری اسلامی دارای اقتدار مطلق در برابر تمام تهدیدهای دشمنان زیاده‌خواه خارجی در سطح جهان است و مقتدرانه ایستاده است و نباید در داخل چوب ندانم کاری و بی‌مسئولیتی مدیران بخوریم؛ و همانند دندان پوسیده ای از داخل پوچ باشیم؛ و مسئولی در داخل از موقعیت مدیریت سو استفاده کند و سیمای واقعی و مقتدر نظام جمهوری اسلامی را خراب کند.

نباید بی‌مسئولیتی مسئولین باعث بالا رفتن آمار بیکاری و گرانی و نارضایتی مردم شود و وضعیت اقتصاد و بازار و سفره مردم و در مجموع عملکرد ضعیف مسئولین به شکلی باعث نارضایتی مردم و فاصله مردم از نظام شود؛ و عوامل نارضایتی مردم در حقیقت دشمنان نظام هستند.

✅ هر مدیر و مسئولی که بهر شکلی در برابر انتقاد رسانه‌های رسمی گارد بگیرد و مقاومت کند معلوم است مسئولیت را در حقیقت به معنای واقعی مسئول اسلامی نپذیرفته و لیاقت و شایستگی پذیرش مسئولیت را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *