2024-06-20

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

راه های مواصلاتی استان ایلام به سمت کربلا

▪️چندین راه مواصلاتی و مسیر ورودی استان به پایانه مرزی مهران ختم می شود و در بحث تردد زوار اربعین مورد استفاده قرار می گیرند.

▪️قدیمی ترین و اصلی ترین راه ورودی از کرمانشاه به ایلام مسیر کرمانشاه، اسلام آباد، ایوان و ایلام است، که مدتی مورد بی مهری مسئولان استان قرار گرفت و تردد از آن به تعداد انگشت های دست نمی رسید؛ و هم اکنون با بهره برداری از دو تونل اربعین و تونل ٢ خرداد می توان گفت با توجه به مسافت و امکانات طول مسیر راهی مطمئن و استاندارد است و برای زائرین راهی مناسب و بدون ترافیک و روان و دارای استانداردهای لازم.

✅در نظرسنجی این رسانه از مخاطبین خود مبنی بر انتخاب جاده بهتر برای سفر به اربعین؛ مسیر کرمانشاه ایلام از سمت ایوان به عنوان مسیر ایمن تر و مناسب تر شناخته شد…

▪️راه جدید کرمانشاه ایلام از مسیر حمیل و سرابله هم اکنون به عنوان ورودی اول استان شناخته می شود و تردد اتوبوس ها بیشتر از آن انجام می گیرد؛ اما ریزش های متوالی به علت راه سازی های تازه تر نسبت به راه قدیمی تر، شلوغی و ترافیک و پیچ های متعدد حد فاصل سرابله تا ایلام باعث شده است که کمتر مورد توجه افراد فنی و آشنا به جاده قرار گیرد…

▪️مسیر ورودی از دره شهر نیز انتخاب سوم کاربران بود؛ البته باید با توجه به پیچ های تنگه رازیانه و واریانت های مختلف از این مسیر؛ از همان ورود و در شهرستان دره شهر، مهمانان را از خطر این مسیر آگاه کرد؛ و نیاز مبرم است که عوامل راهداری به این مسیر توجه ویژه بکنند.

▪️مسیر ٣ راهی اندیمشک به دهلران و مهران یک مسیر تخصصی تر برای زائران جنوب و مرکز کشور است و قطعا زائران در این مسیر با پذیرایی مردم خوب و مهمان نواز دهلران روبرو خواهند شد و خاطرات خوشی از سفر به یادگار خواهند داشت.

▪️راه ٣ راهی پل سیمره به سرابله و ایلام نیز می توان گفت یک راه اضطراری است و مناسب افرادی که شناخت قبلی از این مسیر دارند.

▪️مسیر ایلام تا مهران نیز دو راه دارد، راه اول ایلام، صالح آباد، مهران و راه دوم ایلام، ملکشاهی و مهران؛ راه اول نیازی به توضیح ندارد، اما راه دوم با اینکه در طول مسیر ترمیم و توسعه شاهد بوده ایم؛ اما باید گفت هنوز تا استانداردهای لازم فاصله دارد و هم اکنون تنها مسیر اضطراری ایلام مهران و بهترین انتخاب برای سریع تر رسیدن در زمان ترافیک مسیر اصلی است؛ و امیدواریم زمانی برسد که این مسیر به عنوان یک مسیر چهارفصل برای ایلام مهران شناخته شود و هر مسافر مهرانی با اشتیاق این مسیر را انتخاب نماید.

✅ سفر بی خطری برای تمام زائرین آرزومندیم و امیدواریم روزی برسد؛ همه راه های مواصلاتی از استاندارد لازم و کافی برخوردار شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *