2023-03-31

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

رئیس کل دادگستری ایلام به مطالبه مطبوعات پاسخ مثبت داد؛ حضور هیئت منصفه در جرائم مطبوعاتی الزامی است

 

🛑 رئیس کل دادگستری ایلام به مطالبه مطبوعات پاسخ مثبت داد؛

حضور هیئت منصفه در جرائم مطبوعاتی الزامی است

▪️رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: بر مبنای قانون؛ رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار و به پرونده‌های مطروحه رسیدگی شود.

 

▪️عمران علیمحمدی عصر امروز سه‌شنبه؛ ۲۷ اردیبهشت‌ماه در دیدار با اعضای هیئت منصفه دادگاه مطبوعات و جرائم سیاسی استان ایلام با بیان اینکه هیئت منصفه بر مبنای قانون شکل گرفته و بر همین اساس، جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند، اظهار داشت: بر مبنای قانون؛ رسیدگی به جرائم خبرنگاران، مطبوعات و رسانه‌هایی که دارای مجوز قانونی هستند و در راستای اطلاع رسانی، آگاه سازی، تنویر افکار عمومی در بسترهای مختلف انجام وظیفه می‌کنند، باید با حضور هیئت منصفه برگزار شود.

 

▪️وی با اشاره به اینکه از برنامه‌های اصلی قوه قضائیه؛ استیفاء و احیای حقوق عامه، کاهش ورودی پرونده‌ها و کاهش اطاله دادرسی در محاکم قضایی است، افزود: در تلاش هستیم تا در چارچوب قانون از حقوق عامه دفاع نماییم، موانع و مشکلات سطح استان را احصاء و از طریق دستگاه‌های ذیربط و با نظارت دستگاه‌های نظارتی، نسبت به حل و فصل آنها اقدام کنیم.

 

▪️رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه تمام تلاش ما پیشگیری از وقوع تخلفات و جرائم است، یادآور شد: امیدواریم با بهره گیری از ظرفیت کم نظیر بزرگان، مصلحان، معتمدان و گروه‌های مختلف مردم نهاد؛ جرائم و تخلفات را در سطح استان کاهش دهیم.

 

▪️علی محمدی با تأکید بر اینکه ارتباط وثیق و مؤثر با قاطبه مردم، یکی از اولویت‌های کاری مجموعه قضایی استان است، خاطرنشان ساخت: برای تحقق شعار سال (تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین) که مورد تأکید رهبر فرزانه انقلاب است، تمام تلاش، توان و حمایت خود را به کار خواهیم بست.

 

▪️وی با بیان اینکه برای اولین بار در سطح کشور، «شورای رهنمون قضایی» با حضور قضات باسابقه و برجسته در استان تشکیل شده است، تصریح کرد: این شورا به منظور کاهش اطاله دادرسی و حل و فصل پرونده‌های قضایی کثیرالشاکی و پیچیده تشکیل شده است و امیدواریم با آغاز به کار این شورا، شاهد تعیین تکلیف پرونده‌های طولانی مدت و زمانبر در سریعترین زمان ممکن در سطح استان باشیم.

 

▪️رئیس کل دادگستری استان ایلام با بیان اینکه اعضاء هیئت منصفه مشاوران امین و بازوان توانمند قوه قضائیه هستند، تأکید کرد: جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی بایستی با حضور هیئت منصفه برگزار شوند.

 

▪️گفتنی است؛ اعضای هیئت منصفه در این دیدار با تبریک مسئولیت جدید به رئیس کل دادگستری استان ایلام؛ به ابراز نظر در موضوعات مختلف پرداختند و بر ضرورت برگزاری جلسات رسیدگی به جرائم مطبوعاتی و سیاسی با حضور اعضای هیئت منصفه تأکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *