2024-05-25

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

دستور پمپئو به هیات‌های آمریکایی برای دیدار نکردن با گروه‌های مخالف ایران

دستور پمپئو به هیات‌های آمریکایی برای دیدار نکردن با گروه‌های مخالف ایران
دستور پمپئو به هیات‌های آمریکایی برای دیدار نکردن با گروه‌های مخالف ایرانوزیر امورخارجه آمریکا در پیامی به تمامی هیات‌های آمریکایی در دنیا به آنها دستور داد که بدون اجازه این وزارت‌خانه با هیچ یک از گروه‌های مخالف ایران دیدار نکنند.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی‌ان‌ان، مایک پمپئو وزیر امورخارجه آمریکا در پیام خود به تمامی هیات‌های این کشور در سراسر دنیا با اشاره به اینکه گروه‌های مخالف ایران به‌طور معمول تلاش می‌کنند با مقامات آمریکایی تماس برقرار و دیدار کنند، آورده است: بسیاری از این گروه ها به‌طور معمول از ابزار خشونت‌آمیز برای اهداف سیاسی‌شان استفاده می‌کنند.

وی در ادامه آورده است: تعامل مستقیم دولت آمریکا با آنها می‌تواند برای هدف سیاسی ما به منظور دست یافتن به یک توافق جامع با ایران و رسیدگی به رفتارهای این کشور غیر سازنده باشد.

پمپئو همچنین به هیات‌های آمریکایی دستور داده است تا بدون اجازه وزارت امورخارجه با هیچ یک از گروه‌های معاند ایران دیدار نکنند.

بنابر این گزارش، مقامات آمریکایی پیش از این بارها در تجمعات مربوط به گروه‌های مخالف ایران در کشورهای دیگر حضور یافته، با آنها دیدار و با سخنرانی‌های خود از آنها حمایت کرده‌اند. رودی جولیانی شهردار سابق نیویورک ازجمله کسانی است که در این گونه تجمعات شرکت داشته است.

وی که وکیل شخصی رئیس جمهور آمریکا نیز هست ماه گذشته با گروه‌های وابسته به منافقین دیدار کرد. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا دیگر فردی است که پیش از این در تجمع منافقین در فرانسه شرکت و سخنرانی کرده است.

پیام وزارت امورخارجه آمریکا پس از آن ابلاغ شده است که این کشور روز جمعه در یک حمله هوایی سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و همراهانش را در عراق به شهادت رساند.

جمهوری اسلامی ایران در یک عملیات انتقام جویانه خود بامداد امروز (چهارشنبه) پایگاه نظامی عین الاسد واقع در غرب عراق را که متعلق به آمریکاست هدف حمله موشکی سخت قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *