2023-03-24

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

درگیری ها و متلک پرانی در شورای شهر ایلام بین اعضا آغاز شد.

مجتبی ملکی عضو شورای شهر ایلام در گفتگو با پایگاه خبری بازتاب فضای شورای شهر را فضای نا امید کننده و فضای شورا را فضای لجاجت و شیطنت به جای عقلانیت و انسانیت خوانده است.

ملکی در صحبت های خود به بدعهدی و سوگندشکنی یکی از اعضا اشاره داشته است؛ که گمان می رود قبلا نشست ها و تعهداتی بین اعضا بوده است و یکی از آنها به سوگند خود وفا دار نبوده و به گروه ٣ نفره دیگر پیوسته است.

می توان پیش بینی کرد؛ شکاف موجود روز به روز بزرگتر و اعضا شورا در عصبانیت پشت پرده را بر علیه همدیگر روشن و تهمت و اهانت و فضای دشمنی غلیظ تر گردد.

در این مصاحبه که بعد از عدم انتخاب طالب صادقیان در جلسه روز گذشته شورای شهر صورت گرفته است؛ ملکی دیگر اعضا را از طلب منافع شخصی بر حذر داشته است؛ و می توان استنباط کرد؛ انتخاب خالق منصوری را انتخابی در جهت منافع شخصی ۴ عضو دیگر قلمداد کرده است.

بخشی از گفته های ملکی که حکایت از شکاف بزرگی در شورای شهر ایلام دارد؛

عضو شورای اسلامی شهر ایلام گفت: به زعم اینکه در شورای شهر همچون میادین ورزشی؛ مردی و مردانگی حاکم است، کاندیدای شورای شهر شدم اما غافل از اینکه برخی مردانگی و جوانمردی و منافع عمومی را به راحتی فدای مطامع و منافع شخصی می کنند.

«مجتبی ملکی» در گفتگو با بازتاب ایلام با بیان اینکه تا ابد مدیون و مرهون مردمانی هستم که در میادین ورزشی با دعای خیرشان حامی ام بوده‌اند، اظهار داشت: هدف ام از حضور در شورای اسلامی شهر، جبران بخشی از محبت های مردم شریف و نجیب ایلام با ارائه برنامه ها و خدمات عام المنفعه بوده است.

وی افزود: در طول دوران فعالیت ورزشی ام آنچه که در میادین و عرصه های ورزشی تجربه کرده‌ام، جوانمردی و مردانگی بوده است و به ندرت «خیانت و نارو زدن» را مشاهده و تجربه کرده ام.

عضو شورای اسلامی شهر ایلام با اشاره به اینکه دید مثبتی نسبت به کار شورایی و خرد جمعی داشته و با این نگاه پا به عرصه انتخابات شورای شهر گذاشتم، بیان داشت: در روزهای اخیر که به عنوان عضو شورای شهر وارد میدان خدمت شده‌، فضا را بسیار غبارآلود و ناامید کننده دیده و از برخی رفتارهای بدور از منش مردانگی و پهلوانی سخت متعجب و متحیر شده ام.

«ملکی» با بیان اینکه در این مدت کوتاه، مشاهده کردم که مردی و مردانگی و منافع عمومی در برابر مطامع و منافع شخصی به راحتی ذبح می گردند و لجاجت و شیطنت جایگزین عقلانیت و انسانیت می شود، یادآور شد: در این فضایی که باید ادب، اخلاق، وفای به عهد و جوانمردی حاکم باشد، متاسفانه برخی به راحتی عهد شکنی می کنند و به قول و قرارها و سوگندهایی که یاد می کنند، پشتِ پا می زنند.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر نباید منافع عمومی را در برابر مطامع و منافع شخصی، قومی، قبیله ای، جناحی، حزبی و گروهی قربانی کنند، تصریح کرد: اعضاء شورای شهر در انتخاب شهردار و مدیران شهرداری، باید صرفاً شایسته سالاری، تخصص و تعهد را مدنظر قرار دهند و به فشارهای ناصواب و خارج از شورا که هیچ توجیه عقلانی ندارد، اصلاً توجه نکنند.

وی در پایان با بیان اینکه در گذر زمان همه چیز مشخص خواهد شد، تصریح کرد: ما نباید با افکار غلط، غیرکارشناسی و بر مبنای بغض و کینه شخصی؛ برای آینده شهر و شهرداری تصمیم بگیریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *