2023-03-23

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

دادستان ایلام:  اصول نظام خط قرمز ماست/حمایت قاطع از مدیران و رسانه های قانونمدار

دادستان ایلام:

اصول نظام خط قرمز ماست/حمایت قاطع از مدیران و رسانه های قانونمدار

دادستان مرکز استان ایلام در نشست هم اندیشی با جمعی از رسانه های استان گفت: حمایت از مدیران و رسانه های قانونمدار، توانمند، متعهد، تلاشگر، پاکدست، خدوم و پیگیر امورات مردم؛ سرلوحه کار ماست.

 

«عبدالوهاب بخشنده» در نشست هم اندیشی با جمعی از اصحاب مطبوعات و رسانه های این استان اظهار داشت: رسانه ها باید صداقت، عدالت و انصاف را سرلوحه کار خویش قرار دهند و محاسن و معایب و نقاط قوت و ضعف را با هم ببینند و صرفاً به اشکالات و ایرادات نپردازند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از مدیران استان از شایستگی های لازم، صداقت، کارایی و توانمندی برخوردار هستند و نباید به ناحق مورد هجمه قرار گیرند، افزود: انتقاد با هجمه و حمله متفاوت است و انتقاد باید منصفانه، سازنده، مؤثر و بر اساس واقعیات باشد.

 

دادستان مرکز استان ایلام با بیان اینکه نقد باید منصفانه و کارساز باشد و کسی هم که وارد این عرصه مهم می شود نباید برای خودش حقی قائل باشد و بگوید من تافته جدا بافته هستم، یادآور شد: اگر رسانه‌ای از حرفه و رسالت اصلی خود خارج شد و به بلندگو و خوراک برای ضد انقلاب تبدیل شد، دیگر هدف خود را گم کرده است.

 

«بخشنده» با تاکید بر اینکه در انتشار اخبار و مطالب سعی شود که قواعد و قوانین رعایت گردد و اثرات مثبت و منفی آن در جامعه مدنظر قرار گیرند، خاطرنشان ساخت: خبرنگاران باید اطلاعات کامل داشته باشند، منابع اخبار را بسنجند، همانطور که مطالب شان در خیلی موارد مؤثر است از جنبه منفی هم می تواند خیلی بد باشد و به جامعه لطمه وارد کند.

 

وی با اشاره به اینکه نقش تاثیرگذار خبرنگاران در جامعه بر کسی پوشیده نیست، تصریح کرد: بارها گفته ام که خبرنگاران چشم ما هستند ولی این چشم باید عدالت محور باشد و وجدان را مدنظر قرار دهد.

 

دادستان مرکز استان ایلام با بیان اینکه اصول نظام خط قرمز ماست و هر کس از آن عبور کند، بدون هیچ مماشاتی و به شدت برخورد خواهد شد، تاکید کرد: از رسانه های قانونمدار و تلاشگران حوزه خبر که بر مبنای قانون انجام وظیفه می کنند، قاطعانه حمایت می‌کنیم اما با هنجارشکنان، قانون شکنان و کسانی که خطوط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی را رعایت نکنند، به شدت برخورد خواهد شد.

 

«بخشنده» با تاکید بر اینکه همه در برابر قانون یکسان اند و باید به اعمال و رفتار خود طبق قانون پاسخگو باشند، تصریح کرد: حمایت از مدیران و رسانه های قانونمدار، توانمند، متعهد، تلاشگر، پاکدست، خدوم و پیگیر امورات مردم؛ سرلوحه کار ماست.

 

گفتنی است در این نشست صمیمی که بیش از دو ساعت به طول انجامید؛ «عبدالوهاب بخشنده» دادستان مرکز استان ایلام با سعه صدر به سئوالات متنوع خبرنگاران پاسخ گفت و رهنمودهای لازم را ارائه کرد.

 

در بخش دیگری در این نشست مدیران مسئول رسانه ها خواستار اجرای قانون آیین دادرسی و روند رسیدگی اتهامات رسانه ها در دادگاه های صالح و با حضور هیات منصفه مطبوعات شدند؛ و مقرر گردید این خواسته اصحاب رسانه که مشمول رسانه های رسمی و با مجوز وزارت ارشاد می گردند بررسی و روند رسیدگی و رویه قضایی برابر قوانین آیین دادرسی و قانون مطبوعات باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *