2024-05-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

دادستان ایلام : ازادی مدیر پایگاه خبری «هزار پیشه» به احترام روز خبرنگار بوده است

ایرنا؛ خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران نوشت:

دادستان ایلام : ازادی مدیر پایگاه خبری «هزار پیشه» به احترام روز خبرنگار بوده است

ایلام – ایرنا – دادستان ایلام شب گذشته دستور ازادی و رفع بازداشت ایرج مقدم مدیر پایگاه خبری «هزار پیشه» را به احترام روز خبرنگار صادر کرد .

به گزارش ایرنا، ایرج مقدم‌ مدیر پایگاه خبری و کانال تلگرامی هزار پیشه که شب گذشته به اتفاق شمار دیگری از فعالان رسانه ای در  برنامه زنده مانگه شو که و هنگام خروج از ساختمان صداوسیما مرکز ایلام توسط نیروی انتظامی دستگیر شدو بعداز مدت زمان کوتاهی آزادشد .
دادستان ایلام در این ارتباط اظهار داشت: مدیر پایگاه خبری «هزار پیشه» به احترام روز خبرنگار آزاد شده است و این اقدام هدیه دستگاه قضایی به خبرنگاران در روز خبرنگار است.
خبرگزاری صداوسیما مرکز ایلام ؛  علت دستگیری وی را شکایت برخی از دستگاه های اجرایی و انتقاد به نحوه اطلاع رسانی دربیان کاستی ها عنوان کرده است. 
از طرف دیگر برخی پایگاه های  خبری ایلام به نقل از “منبع آگاه در فرماندهی انتظامی استان ایلام”، علت بازداشت ایرج مقدم را   اجرای دستور مقام قضایی و در ارتباط با پرونده غیر رسانه‌ای عنوان کرده اند .
هرچند ایرج مقدم   بلافاصله با دستور دادستان ایلام آزاد شد اما دستگیری یک نفرخبرنگار آن هم در روز خبرنگار واکنش های مختلفی از طرف اصحاب رسانه ، وگردانندگان سایت ها وشبکه های مجازی استان بدنبال داشت .
مقدم  چند روز پیش در جمع اصحاب رسانه  اذعان کرد بود که به علت پیگیری مطالبات مردمی بیش از ۳۰پرونده قضایی برای وی تشکیل شده است .
برنامه زنده مانگه شو تولید صدا وسیمای مرکز ایلام دیشب به مناسبت روز خبرنگار از اصحاب رسانه ومطبوعات استان برای حضور در این برنامه تلویزیونی دعوت گرفته بود.
فعالیت کانال تلگرامی وپرمخاطب هزارپیشه از سال  ۹۲ آغاز وهم اکنون بالغ بر ۳۴هزارنفر عضو دارد .
فارغ از چند وچون و علل بازداشت مدیر کانال هزار پیشه با بیش از ۳۰ هزار عضو ، به نظر می رسد که این اتفاق  ناخوشایند را باید در بستر لجام گسیختگی حاکم بر فضای رسانه ای – تلگرامی استان تحلیل کرد که متاثر از سلیقه مخاطبان ، ارزش تبلیغاتی و رقابت های حرفه ای نیروهای پرتوان با استعداد را به ورطه منفی نویسی حاد کشانده است.
و براین اساس  راهکار اولی برای تعدیل مدل رسانه ای رایج در ایلام در شرایطی که همه از نیروهای متعهد و شناخته شده استان هستند باید در حوزه آموزش و تشریح رعایت حقوق متقابل همه افراد جامعه جستجو کرد.
و اینکه در استانی چون ایلام که فقر و محرومیت مساله عام وخاص ان است نوع و معیار  پوشش خبری رویدادها باید همخوانی تام و فرایندی  با توسعه و رفع محرومیت داشته باشد.
اقدام سریع و قابل تحسین دادستان ایلام در رفع بازداشت ایرج مقدم  مبین ان است که وی نیز از تصدیق می کند که برخوردهای این چنینی  چه با هدف تنبیهی و چه پیشگیری  در حوزه عام چاپ و نشر نقض غرض است و تنها به تشدید موضوع درفضای  فرهنگی و رسانه ای می انجامد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *