2024-05-28

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

خسروی زاد، دادستان مرکز استان ایلام: رسانه ها نباید محدود شوند.

▪️دادستان ایلام گفت: رسانه ها برای بیان مشکلات مردم نباید با محدودیت مواجه شوند.

▪️به گزارش هزارپیشه، افشار خسروی زاد، دادستان مرکز استان ایلام در نشست با جمعی از اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام که با حضور جانشین، معاونین و بازپرس ویژه جرائم اینترنتی برگزار شد، افزود: آزادی عمل رسانه ها در بیان انتقادات و اطلاع رسانی مشکلات مردم موجب بهبود وضعیت و افزایش آگاهی جامعه می شود.

▪️وی، یکی از وظایف رسانه ها را آگاه سازی مردم دانست و تاکید کرد: باید توجه داشت که آگاه کردن مردم منجر به دلخوری از حاکمیت نشود چرا که حاکمیت جمهوری اسلامی ایران برآمده از دل جامعه است.

▪️خسروی زاد از رسانه ها خواست تا به عنوان نماینده افکار عمومی از مسئولین مطالبه گری کنند و گفت: نقد رسانه ها باید بر پایه انصاف و برای رفع کاستی ها باشد و از رسانه های منتقد حمایت می شود.

▪️دادستان ایلام، رسالت رسانه ها را بسیار با اهمیت عنوان کرد و از خبرنگاران رسانه های گروهی خواست با واقع بینی در راستای ایجاد شفافیت قدم بردارند و ادامه داد: باید پیش از رسانه های بیگانه دست به کار شوید و اخبار دقیق و شفاف را به اطلاع افکار عمومی برسانید و نگذارید رسانه های استکبار با اخبار دروغین فضای آرام را ملتهب کنند.

▪️وی با بیان اینکه رسانه ها کمک کنند تا فضای جامعه به سمت وحدت، برادری و اخوت پیش رود، اظهار کرد: از ایجاد تفرقه در بین مسئولان و مردم خود داری کنید و مراقب باشید روزنه ای برای ورود کینه توزان به کشور ایجاد نکنیم.

▪️خسروی زاد در بخش دیگری از سخنانش به درس خارج فقه مهرماه رهبر معظم انقلاب اشاره و خاطر نشان کرد: رهبر معظم انقلاب در درس خارج فقه مهرماه به نامه مولا علی (ع) اشاره و در زمینه پاسخگویی حاکمان به مردم بیاناتی را اراده فرمودند که پس از آن ارکان حاکمیت قانون دسترسی آزاد به اطلاعات را در دستور کار قراردادند.

▪️دادستان ایلام در بخش دیگری از سخنانش به التهابات اخیر در بازار و بالا رفتن قیمت ها و نقش رسانه های بیگانه در این اتفاق اشاره کرد و گفت: عملکرد ضعیف ما در بخش رسانه موجب بالا رفتن نرخ ها و التهاب در بازار شد اما در مقابل رسانه های بیگانه به گونه ای عمل می کردند که موجب ایجاد بی نظمی هایی در بازار شد.

▪️وی با اشاره به نقش تعیین کننده و سازنده رسانه های محلی در کنترل اوضاع نابسامان بازار گفت: پس از گرانی های ایجاد شده در بازار برخی از رسانه های محلی ایلام با ابتکار عمل، نبض بازار را در دست گرفته و موجب حاکم شدن آرامش بر بازار شدند؛ و کمپین نه مردم ایلام به گرانی بود که تاثیر مستقیم آن در ظرف یک هفته در استان مشهود و این زحمت قابل تقدیر بود.

▪️خسروی زاد در بخش دیگری از سخنانش از نمایندگان رسانه ها خواست تا مسائل و مشکلات مردم را با دادستانی در میان بگذارند و ادامه داد: بسیاری از اطلاعات و اخبار را از طریق رسانه های محلی ایلام دریافت و تصمیمات لازم را در راستای بررسی آنها اعمال می کنیم.

▪️وی افزود: برخی محدودیت ها در راستای اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات وجود دارد اما هدف نهایی دستگاه قضا خدمت به مردم و اجرای عدالت است.

▪️وی با بیان اینکه اعتماد به دستگاه قضا موجب ایجاد امنیت خاطر می شود تاکید کرد: تمام موضوعات قضایی که در رسانه های استان منتشر می شود را رصد می کنیم.

▪️دادستان ایلام پیگیری موضوعات و مشکلات مردم در رسانه ها و پاسخگویی مدیران را باعث ایجاد امید در جامعه عنوان کرد و گفت: انتشار برخی از اخبار مانند اخبار خودکشی و… دردی از مشکلات را دوا نخواهد کرد بلکه باعث ایجاد یأس در جامعه می شود.

▪️وی در پایان رسالت خبرنگاران را بسیارعظیم و گسترده عنوان و خاطرنشان کرد: امیدواریم رضایت و اعتماد عمومی را به خود و نظام مقدس جمهوری اسلامی جلب کنیم چرا که جلب اعتماد عمومی رضایت پروردگار را در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *