2023-03-23

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 254

حقوق کارکنان دولت و تابع وزارت کار ۱۰ درصد افزایش می‌یابد/ مجلس، شورای نگهبان و مجمع باید حقوق و مزایایشان را در سامانه ثبت کنند

 

حقوق کارکنان دولت و تابع وزارت کار ۱۰ درصد افزایش می‌یابد/ مجلس، شورای نگهبان و مجمع باید حقوق و مزایایشان را در سامانه ثبت کنند

 

مجلس بند‌های مربوط به حقوق و مزایا را در لایحه بودجه ۱۴۰۱ برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح کرد.

بر اساس مصوبه نمایندگان مجلس، حقوق، مزایا و فوق العاده‌های کارکنان تابع قانون کار و شاغل در وزارتخانه‌ها و شرکت‌های دولتی، ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

 

مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم باید حقوق و مزایای خود را در سامانه پاکنا ثبت کنند.

 

صدور هرگونه مجوز جدید برای افزایش حقوق، مزایای مستمر و فوق‌العاده‌ها و… تحت هر عنوان و از محل هر نوع اعتبار، خارج از افزایش‌های اعلام شده، ممنوع است.

 

کارانه گروه پزشکی، فوق‌العاده خاص پزشکان شاغل در سازمان پزشکی قانونی کشور، حق‌­التحقیق، حق‌التألیف و حق داوری، راهنمایی و مشاوره پایان‌نامه‌­ها و رساله‌­ها، حق‌التدریس اعضای هیئت علمی و عیدی پایان سال از افزایش سقف دریافتی مستثنی هستند.

 

همچنین سقف پرداختی به کارکنان مستقر در سکو‌های حوزه عملیاتی شرکت نفت براساس مصوبه شورای حقوق و دستمزد تعیین می‌شود که در موارد خاص به پیشنهاد شورای حقوق و دستمزد و تصویب هیئت وزیران اقدام خواهد شد.

 

برای جذب و نگهداشت کارکنان قوه قضائیه و کاهش اطاله دادرسی پرونده‌های قضائی با رعایت قوانین و مقررات، پیشنهاد رئیس قوه قضائیه و تصویب شورای حقوق و دستمزد فوق‌العاده برای کارکنان مذکور برقرار می‌­شود.

 

پرداختی‌ها باید با درج شناسه یکتای پرداخت کارکنان دولت رخ دهد و امکان دسترسی برخط سازمان اداری و استخدامی کشور به اطلاعات پرداختی را در بستر‌های الکترونیکی فراهم کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *