2024-03-01

پایگاه خبری هزارپیشه

بروزترین پایگاه خبری استان ایلام


Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/hezarpi2/public_html/wp-content/themes/newsphere/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

حضور مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام در برنامه تلویزیونی «گفتگو ویژه»

‍ حضور مدیرعامل شرکت آبفای استان ایلام در برنامه تلویزیونی «گفتگو ویژه»

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب به مناسبت یازدهم دیماه سالروز تصویب قانون تاسیس شرکت های آب و فاضلاب با شرکت در برنامه گفتگو ویژه خبری که بطور زنده از سیمای مرکز ایلام پخش شد به تشریح عملکرد ۲۷ ساله شرکت آب و فاضلاب استان پرداخت.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان ایلام؛ افشین مظاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام با ارائه آمارهایی به مقایسه وضعیت تاسیسات اب و فاضلاب استان در قبل و بعد از سال ۱۳۷۱ پرداخت و اظهار داشت : جمعیت شهری تحت پوشش خدمات آب در قبل سال ۷۱ ،۱۸۰ هزار و ۷۰۰ نفر بوده که معادل ۴۲ درصد جمعیت شهری بوده و در حال حاضر ۱۰۰ درصد جمعیت ۴۳۸ هزار نفری شهری استان تحت پوشش خدمات این شرکت هستند.
وی افزود : مخازن ذخیره آب قبل از سال ۷۱ دو باب و با ظرفیت ۱۶ هزار متر مکعب بوده که هم اکنون ۵۸ باب مخزن ذخیره با ظرفیت ۱۳۶۹۰۰ متر مکعب در سطح استان وجود دارد.

مظاهری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص تلاش های شرکت در راستای تامین آب صنایع ، اظهار داشت: شرکت علیرغم تمامی کم و کاستی ها نسبت به تامین آب اکثر صنایع استان اقدام نموده است.

مدیر عامل شرکت در رابطه با ترمیم شبکه های فرسوده نیز خاطرنشان ساخت : این شرکت همه ساله از محل اعتبارات استانی نسبت به اصلاح شبکه های فرسوده اقدام می کند و همچنین با اصلاح و نشت گیری مخازن از هدر رفت اب جلوگیری می نماید.

مظاهری در خصوص اقدامات شرکت آب و فاضلاب استان در رابطه با رفع مشکل اب ملکشاهی، تصریح کرد : برای رفع مشکل بلند مدت اب شهر ملکشاهی پروژه آبرسانی از سد چم گردلان با پیشرفت ۷۰ درصد در حال اجراست و تا زمانی که این طرح به بهره برداری برسد در جهت رفع مشکل کوتاه مدت اب شهر با پیگیری های استاندار محترم و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، اعتبارات نصب اب شیرین کن اخذ و خوشبختانه فاز اول طرح آب شیرین کن «ملکشاهی» با ظرفیت ۱۲۰۰ متر مکعب در شبانه روز در دی ماه امسال بصورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار گرفت.
وی ادامه داد : فاز دوم نیز در صورت تامین اعتبار بزودی به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل آبفای استان با بیان اینکه طرح جامع اب مهران تصویب شده افزود : جهت رفع مشکل افت فشار و لوله های فرسوده نیاز به اخذ ماده ۲۳ است که در صورت تصویب، شرکت آبفای استان از امادگی لازم در جهت شروع عملیات اجرایی این طرح برخوردار است .

مظاهری در پایان سخنانش با اشاره به احداث مخزن جدید جهت رفع مشکل افت فشار اب در شهر دهلران اظهار داشت : در بعضی از قسمت های شهر دهلران شاهد افت فشار آب هستیم که جهت رفع این مشکل از محل اعتبارات تنش شرکت مهندسی آبفای کشور به احداث مخزن جدید در ارتفاع بالاتر اقدام خواهیم نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *